Trwa ładowanie...
d4c9hlu

Rozbrajający komentarz Jana Szyszki do słów KE. "Na pewno z tym sobie damy radę"

Jan Szyszko nie ma wątpliwości co do tego, że poradzi sobie z "zaniepokojeniem" Komisji Europejskiej związanym z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej. Na ministrze środowiska nie robi również wrażenia zapowiedziane przez PO złożenie zawiadomienia ws. popełnienia przestępstwa przez Szyszkę dot. nielegalnej wycinki. - Ja się z tego cieszę, naprawdę - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko
Jan Szyszko (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4c9hlu

- Komisja śledzi sytuację z wielkim zaniepokojeniem. Dotychczas widzieliśmy doniesienia prasowe w tej sprawie, ale jeśli zostanie potwierdzone, że wycinka ma dalej miejsce w Puszczy Białowieskiej, sprawa zostanie wzięta pod uwagę w prowadzonej procedurze praworządności dotyczącej Polski - mówiła na środowej konferencji prasowej rzeczniczka KE Mina Andreewa.

Bruksela zamierza zbierać dowody przeciwko Polsce. Minister środowiska, pytany w środę w Radiu Maryja o komentarz do zapowiedzi KE, nie wiedział o co chodzi. - To po raz pierwszy słyszę, ale na pewno z tym sobie damy radę - stwierdził.

Nitras kontra Szyszko

Szyszko odniósł się również do zapowiedzi szefa PO Grzegorza Schetyny. PO chce powołania sejmowej komisji śledczej ds. działań ministerstwa w Puszczy Białowieskiej. Platforma ma złożyć też zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez Szyszkę dot. nielegalnej wycinki.

d4c9hlu

Szyszko "cieszy się" na komisję

- Ja się z tego cieszę, naprawdę. Bardzo proszę o komisję śledczą, ale pan Grzegorz Schetyna, przypuszczam, że należy również do tej grupy ekspertów, którym trudno rozpoznać, to na pewno nie ulega najmniejszej wątpliwości, samca od samicy u kornika drukarza. To jestem na 100 procent pewny, że nie potrafi rozpoznać, ale przypuszczam, że ma pewne kłopoty z rozpoznawaniem również płci i wyższych gatunków - stwierdził minister.

- To chcemy za wszelką cenę doprowadzić do tego. I cieszę się, o ile będzie taka komisja śledcza, to z przyjemnością przed taką komisją wystąpię i będę starał się być również tym, który ma obowiązki swoje, by robić pewną edukację. I serdecznie zapraszam pana Grzegorza Schetynę, o ile by chciał pojechać ze mną do Białowieży, to z przyjemnością pojedziemy i zobaczymy żerowisko kornika drukarza i pokażę mu, jak wygląda samiec, jak wyglądają samice, jakie są gatunki towarzyszące (...) Z przyjemnością to mu pokażę i być może troszeczkę zacznie mówić bardziej konkretnie na temat spraw związanych ze środowiskiem - dodał szef resortu środowiska.

d4c9hlu

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. Jest to też środek tymczasowy, o który wnioskowała KE. Resort środowiska zapowiedział w poniedziałek, że będzie nadal prowadził działania w Puszczy Białowieskiej. Minister Szyszko poinformował, że do 4 sierpnia polska strona prześle swoją odpowiedź na zarzuty KE na działania wykonywane w Puszczy.

d4c9hlu

Podziel się opinią

Share

d4c9hlu

d4c9hlu
Więcej tematów