Trwa ładowanie...

Podejrzani o pobicie operatora w Puszczy Białowieskiej pójdą do aresztu

Dwaj mężczyźni, którym postawiono zarzut pobicia operatora Polsatu w Puszczy Białowieskiej, zostaną aresztowani na dwa miesiące. Do wydarzenia doszło w sobotę. Pobity pracownik telewizji trafił do szpitala.

Podejrzani o pobicie operatora w Puszczy Białowieskiej pójdą do aresztuŹródło: Fundacja Dzika Polska
d20ixyt
d20ixyt

Prokuratura wnioskowała o aresztowanie ich na trzy miesiące. Jednak jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk, w uzasadnieniu postanowienia sąd zwrócił uwagę, że już we wstępnej fazie postępowania przygotowawczego zebrano obszerny materiał dowodowy.

Prokurator stwierdził, że sąd nie chciał, by areszt tymczasowy był traktowany jako kara, ale dał niezbędny czas na przesłuchanie kluczowych świadków. Andrejczuk dodał, że właśnie przesłuchanie świadków również skonfliktowanych ze sobą środowisk to najważniejsze czynności do wykonania w postępowaniu prokuratorskim.

Co się dzieje w aucie podczas upałów?

Pobili i zniszczyli kamerę

W miniony poniedziałek prokuratura postawiła dwóm mężczyznom w wieku 22 i 47 lat zarzut rozboju połączonego z uszkodzeniem ciała. Grozi im za to od 2 do 12 lat więzienia. Podejrzani nie przyznali się do pobicia; we wtorek podtrzymali to przed sądem.

Są oni pracownikami jednej z firm, która zajmuje się wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej. Według prokuratury są spokrewnieni. Polsat News, podaje, że chodzi o ojca i syna.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem, kiedy ekipa telewizji Polsat News realizowała materiał w Puszczy Białowieskiej. Jak podają media, do operatora kamery podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden miał uderzyć operatora w głowę i powalić go na ziemię, drugi zabrać kamerę, z której zginęły karty pamięci. Policja zatrzymała mężczyzn jeszcze tego samego dnia.

d20ixyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ixyt
Więcej tematów