Rozbito grupę przestępczą podejrzaną o organizowanie nielegalnego hazardu
Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego razem z policjantami z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą. Jej członkowie są podejrzani o organizowanie nielegalnego hazardu. Zostało zatrzymanych 10 osób.
07.03.2022 | aktual.: 07.03.2022 11:43
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Według ustaleń śledczych, grupa, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu, działała co najmniej od 2019 roku w kilku obiektach na terenie województw podkarpackiego oraz małopolskiego. Podczas czynności funkcjonariusze zlikwidowali pięć lokali z automatami i zabezpieczyli 21 automatów do gier.
- Policjanci oraz funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, komputery i dokumentację księgowo-finansową - podała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska, dodając, że podczas akcji zatrzymano 10 osób.
Podejrzani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. "Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania nią" - przekazał dział prasowy Prokuratury Krajowej.
"Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator kolejnym zatrzymanym przedstawił zarzuty prania pieniędzy" - podała PK.
Prokuratorzy wskazali, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec trzech podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. "Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowane" - zaznaczyła PK.
Za zarzucane podejrzanym czyny może grozić do 10 lat więzienia. - Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat - dodała PK.
W toku całego postępowania śledczy w tej sprawie zabezpieczyli prawie 80 automatów do gier.