Trwa ładowanie...

"Różaniec do granic" wzbudził zainteresowanie na świecie. "Broń przeciwko islamizacji", "kontrowersyjne", "uhonorowanie bitwy z 1571 roku"

Ogromny sukces "Różańca do granic", takiej frekwencji chyba nikt się nie spodziewał. W akcji wzięły udział tłumy Polaków, znane osoby, a uczestników pozdrowiła premier Beata Szydło. O wydarzeniu stało się głośno na świecie. BBC pisze o "kontrowersjach", "New York Times" o "bitwie pod Lepanto", a France24 o "duchowej broni przeciwko islamizacji". Cytują również słowa pani Haliny z Kwieciszewa o "islamie, który chce zniszczyć Europę".

"Różaniec do granic" wzbudził zainteresowanie na świecie. "Broń przeciwko islamizacji", "kontrowersyjne", "uhonorowanie bitwy z 1571 roku"Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d214tkg
d214tkg

Ogólnopolska akcja "Różaniec do granic" zaangażowała tysiące Polaków. Wierni wyruszyli na obrzeża kraju, tłumy zgromadziły się na wschodniej i zachodniej granicy, nad Bałtykiem i w Tatrach.

W 320 kościołach w święto Matki Bożej Różańcowej modlono się o pokój dla Polski i całego świata.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcało wiele znanych osób: piosenkarz Antek Smykiewicz, kucharz Wojciech Modest Amaro, dziennikarze Katarzyna Olubińska, Przemysław Babiarz i Krzysztof Ziemiec czy aktorzy Dominika Figurska i Cezary Pazura.

Reporter WP był na "Różańcu do granic". Zobacz, co usłyszał

Poparcie wyraziła także premier Beata Szydło. Drewniany różaniec na stole - tak dała znać, że duchem była z uczestnikami "Różańca do granic".

"Kontrowersyjne", "uhonorowanie bitwy pod Lepanto"

Akcja "Różaniec do granic" jest mocno komentowana w światowych mediach. BBC pisze o "kontrowersyjnym" wydarzeniu, które ma zniechęcić Polskę do imigrantów.

d214tkg

"Dziesiątki tysięcy osób biorą udział w kontrowersyjnej modlitwie" - można przeczytać na stronie portalu. "Zachęcono ich do wyjazdu w wyznaczone punkty wzdłuż granic kraju na modlitwę o zbawienie Polski i świata" - dodają dziennikarze.

Sugerują, że nie są przekonani co do celu przedsięwzięcia. "Mimo deklaracji polskiego Kościoła, że miało ono wyłącznie religijny charakter, istnieją przesłanki, by sądzić, że chodzi o poparcie dla nieprzyjmowania imigrantów" - wyjaśnia BBC.

Z kolei "New York Times" pisze o "akcji polskich katolików, którzy modlili się o ratunek dla Polski i świata". Dziennikarze podają, że "wielu uczestników określiło to jako demonstrację przeciwko szerzeniu wpływu islamu w Europie".

d214tkg

"NYT" podaje również, że "Różaniec do granic" miał na celu uhonorowanie bitwy pod Lepanto. 7 października 1571 roku "chrześcijańscy bojownicy pod rozkazami papieża pokonali Imperium Osmańskie". Dodano również, że w tej morskiej bitwie "flota katolicka pokonała znacznie większą flotę muzułmańską, ratując Europę przed islamem".

d214tkg

W informacji podano, że organizatorzy akcji postrzegają "Różaniec do granic" jako "duchową broń przeciwko islamizacji Europy".

"Islam chce zniszczyć Europę, chcą odwrócić nas od chrześcijaństwa"

Cytują w niej słowa Haliny Kotarskiej z Kwieciszewa, która "przejechała 230 km do granicy". Chciała podziękować Bogu za to, że jej 29-letni syn przeżył poważny wypadek samochodowy w tym roku.

Ale dodała również, że "modli się o przetrwanie chrześcijaństwa w Polsce i Europie". "Islam chce zniszczyć Europę, chcą odwrócić nas od chrześcijaństwa" - wyjaśnia.

d214tkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214tkg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj