Trwa ładowanie...

Rottweiler zaatakował 8-letnią dziewczynkę podczas zabawy

8-latka trafiła do szpitala dziecięcego w Krakowie po tym, jak podczas zabawy, rottweiler rzucił się na nią i dotkliwie pogryzł. Dziewczynka ma poważne obrażenia twarzy, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pies zaatakował dziecko na prywatnej posesji w Jaśle na Podkarpaciu, gdzie odbywały się poprawiny po weselu - informuje Polsat News.

Share
Rottweiler zaatakował 8-letnią dziewczynkę podczas zabawyŹródło: Fotolia
d2tsoa9

Do zdarzenia doszło podczas imprezy, jaka odbywała się w niedzielę na prywatnej posesji w Jaśle. Matka dziewczynki i inni uczestnicy przebywali na zewnątrz. Rottweiler należał do właściciela posesji. Dziewczynka znała psa i dlatego zaczęła się z nim bawić. Podczas zabawy pies nagle zatakował dziewczynkę rzucając się na jej głowę i twarz. Na pomoc rzucili się uczestnicy zabawy.

8-latka została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala w Jaśle, a następnie do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane obrażenia, obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Rottweilery uznawane są za psy obronne. W Polsce rottweiler został ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne.

d2tsoa9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tsoa9
Więcej tematów