Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Rosyjskie MSZ: Pakt Ribbentrop-Mołotow uratował życie setek tysięcy ludzi

Rosyjskie MSZ od kilku tygodni próbuje przedstawić światu własną wersję wydarzeń, dotyczącą powodów zawarcia paktu Ribbentrop-Mołotow. "ZSRR nigdy nie był sojusznikiem nazistowskich Niemiec" - zapewnia na swoim profilu na Facebooku. Dodaje też, że pakt "uratował życie setek tysięcy ludzi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie próbują wybielić pakt Ribbentrop-Mołotow
Rosjanie próbują wybielić pakt Ribbentrop-Mołotow (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Mikhail Mikhaylovich Kalashnikov)
ycipk-1itsz5

"Podpisanie z Niemcami paktu o nieagresji było wymuszonym krokiem, który pozwolił ZSRR na opóźnienie wojny o dwa lata i wzmocnienie jego możliwości obrony przed agresorem" - czytamy w poście opublikowanym na oficjalnej stronie resortu dyplomacji Rosji. "Ze względu na zawarty układ, wojna rozpoczęła się na granicach, które były korzystniejsze strategicznie dla ZSRR, a populacja tych terytoriów została poddana terrorowi dwa lata później. W ten sposób uratowano setki tysięcy ludzkich istnień" - dodano.

Zobacz także: 80. rocznica paktu Ribbentrop-Mołotow. "Skazał połowę Europy na dziesięciolecia nieszczęścia"

Rosjanie od wielu tygodni prowadzą zmasowaną akcję propagandową, podczas której starają się wybielić fakt zawarcia paktu Ribbentrop-Mołotow. Pakt ten zawierał tajny protokół, który faktycznie podzielił Europę Wschodnią na strefy wpływów.

ycipk-1itsz5

Na wpis resortu dyplomacji Rosji zareagował znany historyk Timothy Garton Ash. "MSZ Rosji chwali pakt Hitler -Stalin/Mołotow-Ribbentrop. Brak wzmianki o sowieckim terrorze na wschodzie Polski. Mołotow byłby dumny ze swojego starego resortu. Myślę, że AusweartigesAmt (niemiecki resort dyplomacji - przyp. red.)
powinien teraz przedstawić swoją wersję, jeśli to możliwe, w wątku na Twitterze" - napisał na swoim profilu na Twitterze historyk.

Zobacz także: Rosja ujawnia tajne dokumenty. Chodzi o sowiecko-nazistowski pakt

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5