WP
IAR

Rosyjskie media: przejęto jedyny ukraiński okręt podwodny

Jedyny ukraiński okręt podwodny znalazł się w posiadaniu Rosji - poinformowały moskiewskie media, powołując się na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjscy marynarze na okręcie "Zaporoże"
Rosyjscy marynarze na okręcie "Zaporoże" (PAP/EPA, Fot: Sergei Ilnitsky)
WP

Według doniesień mediów, rano na ukraińskim okręcie podwodnym "Zaporoże" podniesiona została flaga andriejewska, która jest symbolem rosyjskiej marynarki wojennej. Ponoć załoga statku podzieliła się na pół - część marynarzy chcąca służyć Rosji pozostała na pokładzie, druga część załogi wraz z dowódcą, wierna Ukrainie, opuściła okręt.

- Wśród załogi jest dostateczna liczba chętnych do służby na okręcie pod flagą Rosyjskiej Federacji - powiedział Anatolij Woroczkin, dowódca rosyjskich okrętów podwodnych na Morzu Czarnym.

Teraz 44-letni okręt podwodny "Zaporoże" o napędzie konwencjonalnym przepłynie do zatoki południowej Sewastopola, gdzie stacjonuje rosyjska flota.

WP

Telewizja Rossija 24, powołując się na rosyjskie MON, poinformowała, że na Krymie rosyjskie flagi podniesione zostały na 54 z 67 okrętów i statków marynarki wojennej Ukrainy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP