Trwa ładowanie...

Rosyjskie media o sytuacji na Ukrainie: to nie koniec kryzysu, to początek wojny

Ukraina nie ma już innego wyjścia, jak rozszerzenie pełnomocnictw obwodów. Przekonują publicyści "Rossijskoj Gaziety". Rządowy dziennik zwraca uwagę na upadek autorytetu władz centralnych i ostrzega przed długotrwałym chaosem politycznym na Ukrainie.

Share
Rosyjskie media o sytuacji na Ukrainie: to nie koniec kryzysu, to początek wojny
Źródło: AFP, Fot: Sergei Supinsky
dayefoh

"Rossijskaja Gazieta" sugeruje, że wydarzenia ostatnich kilkudziesięciu godzin, to nie koniec kryzysu, ale dopiero początek wojny. "Na Ukrainie rozwija się, przygotowane przez zachodnich instruktorów faszystowskie powstanie"- tak twierdzi w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika ukraiński deputowany Wadim Kolesniczenko. Ukraiński polityk przekonuje rosyjskich dziennikarzy, że jedynym wyjście z sytuacji jest decentralizacja władzy i rozszerzenie pełnomocnictw, także finansowych poszczególnych regionów.

"Rossijskaja Gazieta" sugeruje, że obecnie przeprowadzenie na Ukrainie demokratycznych wyborów będzie niezwykle trudne, bowiem ostatnie wydarzenia mocno podzieliły ludzi. Piątkowe porozumienie dziennik nazywa "chwilową przerwą, które na krótko powstrzyma rozlew krwi". .

dayefoh

Podziel się opinią

Share
dayefoh
dayefoh
Więcej tematów