Trwa ładowanie...
d3o8h2h

Rosyjski niepokój o Gruzję

Rosja jest zaniepokojona sytuacją w Gruzji - powiedział w czwartek rosyjski prezydent Władimir Putin, komentując dymisję gruzińskiego rządu.

Share
d3o8h2h

Pod naciskiem wielotysięcznej demonstracji w Tbilisi, która w środę zablokowała jedną z głównych ulic stolicy, do dymisji podał się w czwartek gruziński rząd i przewodniczący gruzińskiego parlamentu.

Rosyjski prezydent w rozmowie z gruzińskim prezesem Sądu Najwyższego powiedział, że jest zaniepokojony rozwojem sytuacji w Tibilisi, która - jego zdaniem - może doprowadzić do destabilizacji w regionie.

Powodem demonstracji jest sytuacja wokół niezależnej telewizji Rustawi 2. W środę do budynku telewizji wtargnęła grupa kilkudziesięciu żołnierzy Specnazu, którzy zarzucili kierownictwu pranie brudnych pieniędzy i niepłacenie podatków. Domagali się oni przeprowadzenia rewizji, lecz nie mieli na to pozwolenia.

Wydarzenia te, które były transmitowane na cały kraj, wywołały demonstrację. Protestujących nie satysfakcjonuje jednak dymisja rządu, domagają się odejścia prezydenta Eduarda Szewardnadze. (reb)

d3o8h2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o8h2h
Więcej tematów