Trwa ładowanie...
d17txbe

Rosyjski MON informuje o kolejnych ćwiczeniach na Białorusi

"Rosyjscy specnazowcy przybyli na Białoruś, żeby wziąć udział we wspólnych manewrach" - poinformowało na swojej stronie rosyjskie ministerstwo obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski specnaz ćwiczy na Białorusi - poinformował resort obrony Rosji
Rosyjski specnaz ćwiczy na Białorusi - poinformował resort obrony Rosji (PAP/EPA, Fot: Viktor Drachev)
d17txbe

W komunikacie jest mowa o rosyjskim pododdziale, jednak nie podano ani dokładnej liczby żołnierzy, ani miejsca przeprowadzenia ćwiczeń. Mają się one odbyć "na jednym z białoruskich poligonów", a w ich trakcie będą współdziałać żołnierze wojsk powietrznodesantowych z Rosji i białoruscy z Sił Operacji Specjalnych.

Od 25 września do 8 października mają trwać przygotowania do ćwiczeń.

Na stronie białoruskiego ministerstwa obrony nie ma informacji na ten temat.

d17txbe

Radio Swaboda przypomina, że rosyjscy komandosi uczestniczyli już w tym roku na Białorusi w ćwiczeniach z udziałem ok. tysiąca żołnierzy na przełomie marca i kwietnia. Ponadto w czerwcu pod Brześciem odbywały się białorusko-rosyjsko-serbskie manewry Słowiańskie Braterstwo-2017, w których również brali udział żołnierze rosyjskich wojsk powietrznodesantowych.

20 września zakończyły się na poligonach Rosjii Białorusi manewry "Zapad-2017", które budziły niepokój NATO-6130285597505153c) i krajów sąsiednich, w tym Polski. W manewrach brało udział 12,7 tys. żołnierzy sił zbrojnych Rosji i Białorusi. Kraje NATO wyrażały obawę, iż w rzeczywistości liczebność zaangażowanych sił będzie o wiele wyższa i może nawet przekroczyć 100 tys.

Z Mińska Justyna Prus/PAP

Zobacz także: Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

d17txbe

Podziel się opinią

Share

d17txbe

d17txbe
Więcej tematów