Trwa ładowanie...

Rosyjska prasa: PiS jak Jedna Rosja

Po wyborach prezydenckich mocno zmieni się polityka zagraniczna Polski - twierdzi "Rossijskaja Gazieta". Dziennik dodaje, że zmiany raczej nie będą dotyczyły Rosji. Z kolei "Niezawisimaja Gazieta" porównuje Prawo i Sprawiedliwość do proputinowskiej "Jednej Rosji".

Share
Rosyjska prasa: PiS jak Jedna Rosja
Źródło: WP
d28cit4

Podobne opinie wygłasza wielu rosyjskich polityków i dziennikarzy. W ich opinii, Moskwa nie powinna oczekiwać poprawy kontaktów z Warszawą.

"Rossijskaja Gazieta" przybliża Rosjanom sylwetkę przyszłego prezydenta Polski wyliczając: były skaut, absolwent krakowskiego uniwersytetu, adwokat i były europoseł.

d28cit4

Rządowy dziennik przekonuje, że małżonka i córka Andrzeja Dudy już stały się ulubienicami Polaków. - A i sam 43 letni prezydent, jak się okazuje wyszedł za ramy tradycyjnego elektoratu, bowiem głosy oddała na niego również młodzież - podkreśla gazeta.

Dalej informuje, że rezultaty wyborów w Polsce nie są zbyt optymistycznie oceniane w Europie, ponieważ Andrzej Duda postrzegany jest jako eurosceptyk i zwolennik zbliżenia z USA.

"Polska wybrała prezydenta sobie na złość" - tak zatytułowany jest komentarz w "Niezawisimoj Gazietie". Dziennik twierdzi, że "co prawda nie ma się z czego cieszyć, ale chociaż dobrze, że w Polsce można zmienić prezydenta, w przeciwieństwie do niektórych innych krajów". Dodaje jednak, że w kraju, który chce coś znaczyć w Europie "taki wybór jest nieodpowiedzialny".

Zaznacza jednocześnie, że Polacy dobrze zrobili karząc Bronisława Komorowskiego i wspierająca go Platformę Obywatelską za pasywność w polityce. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wspierającą Andrzeja Dudę porównuje do proputinowskiej "Jednej Rosji". "Kaczyński i nasi liderzy mogliby zrozumieć się nawzajem, gdyby porozmawiali od serca" - dodaje "Niezawisimaja Gazieta".

d28cit4

Putin pogratulował Dudzie

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin pogratulował w poniedziałek Andrzejowi Dudzie wyboru na prezydenta Polski - poinformowała służba prasowa Kremla.

Jak podano, w przesłanym na ręce Dudy telegramie z gratulacjami Putin "wyraził przekonanie, że budowa konstruktywnych stosunków między Rosją i Polską, opierających się na zasadach prawdziwego dobrosąsiedztwa i wzajemnego poszanowania interesów, sprzyjałaby umocnieniu bezpieczeństwa i stabilności w Europie".

Prezydent Rosji - jak podała kremlowska służba prasowa - życzył Dudzie "sukcesów w działalności państwowej".

Zobacz również "Dzieje się na żywo": Kampania jak z 2005 roku

d28cit4

Podziel się opinią

Share
d28cit4
d28cit4
Więcej tematów