Trwa ładowanie...

Rosyjscy marines ćwiczą odpieranie desantu koło Kaliningradu

Żołnierze piechoty morskiej Floty Bałtyckiej odpierają atak wrogich oddziałów, które desantowały się na plażach obwodu kaliningradzkiego - tak wygląda scenariusz manewrów, które przeprowadza rosyjska armia.

Share
Rosyjscy marines ćwiczą odpieranie desantu koło KaliningraduŹródło: mil.ru/CC BY, fot: mil.ru
d1ajetq

Jak informuje rosyjski resort obrony, zadaniem zwiadowców jest zaatakowanie oddziałów rozpoznawczych, które wylądowały na wybrzeżu Bałtyku i przedarły się w głąb terytorium eksklawy. Rolę wrogich jednostek odgrywają wyznaczone oddziały rosyjskich marines.

Plan manewrów zakłada organizację zasadzki i zniszczenie desantu przy użyciu standardowej broni. Żołnierze rosyjskiej piechoty morskiej mają wziąć jeńców i unieszkodliwić system łączności grup rozpoznawczych z pozostałymi siłami umownego przeciwnika.

"Celem ćwiczeń jest także sprawdzenie nowych systemów nawigacji i urządzeń topograficznych" - czytamy w komunikacie służb prasowych Zachodniego Okręgu Wojskowego. Rosjanie dodają, że swoje umiejętności w zakresie maskowania i ostrzału wrogich żołnierzy sprawdzają też snajperzy.

d1ajetq

W manewrach wykorzystywane są transportery BTR-82A, wyposażone w działka, karabiny maszynowe i system celowniczy, który pozwala razić siły przeciwnika w odległości 2,5 km - również w nocy.

Testy rakiet S-400

To kolejne ćwiczenie rosyjskiej armii w obwodzie kaliningradzkim w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu odbyły się tam testy systemów rakietowych S-400 Triumf. "Zadanie wykonano mimo symulacji elektronicznego zagłuszania sygnałów przez umownego wroga" - poinformowali Rosjanie, nie podając, ile zestawów S-400 wykorzystano w manewrach.

Moskwa twierdzi, że rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim rakiet S-400 to odpowiedź na tarczę antyrakietową w Europie. Ale zachodni eksperci uważają, że zestawy już wcześniej były obecne pod Kaliningradem, co najmniej od kilku lat, a Moskwa czekała tylko na pretekst, żeby oficjalnie potwierdzić ten fakt.

d1ajetq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ajetq
d1ajetq
Więcej tematów