Trwa ładowanie...
ycipk-4j3ghl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Rosji zależy na odsunięciu Saakaszwilego od władzy"

Zdaniem Andrzeja Maciejewskiego, eksperta
ds. wschodnich Instytutu Sobieskiego, Rosji zależy na odsunięciu
od władzy prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rosji zależy na odsunięciu Saakaszwilego od władzy"
(AFP)
ycipk-4j3ghl

Saakaszwili jest na dzisiaj wrogiem numer 1. na Kaukazie Południowym, jest tym, który w jakiś sposób zmienił kierunek Gruzji z państwa prorosyjskiego, na prozachodni - powiedział Maciejewski.

Ekspert uważa, że Rosji chodziło o to, żeby pokazać, że Gruzja jest państwem niedemokratycznym, nieprzewidywalnym, a Saakaszwili to dyktator i należy go usunąć. Jednak - jak ocenił - to zostało zniweczone przez samych Rosjan.

Dzięki Rosjanom to Gruzja stała się dzisiaj bohaterem medialnym - stwierdził ekspert.

ycipk-4j3ghl

W ciągu tych kilku dni Rosjanie zrobili (z Gruzinów) w świetle obiektywów świata męczennikami, a to jest najgorsze co mogło się wydarzyć Rosjanom - powiedział ekspert. Męczennikami o wolność, demokrację i niepodległość- dodał.

Ekspert zwrócił też uwagę na jeszcze jeden aspekt obecnego konfliktu na Kaukazie - rolę mediów i skalę wykluczających się informacji - co określił jako wojnę psychologiczną. W jego opinii, "jesteśmy na etapie wojny psychologicznej z wykorzystaniem wszystkich możliwych mediów" i dlatego - podkreślił - trzeba być ostrożnym w dyskusjach o tym, co w Gruzji zaszło.

Konflikt Gruzja-Rosja pokazał, że w tym konflikcie rycerzami czy żołnierzami są dziennikarze - powiedział Maciejewski.

Mamy tutaj do czynienia z bardzo nietypową sytuacją i pierwszy raz z tak wielką dezinformacją prasową, która była świadomie czyniona przez wszystkie strony konfliktu- zaznaczył Maciejewski.

ycipk-4j3ghl

Według rozmówcy być może "dopiero międzynarodowe komisje będą w stanie na spokojnie ocenić, co faktycznie tam zaszło".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4j3ghl

ycipk-4j3ghl
ycipk-4j3ghl