Trwa ładowanie...
śmierć
24-04-2007 17:30

Rosjanie oddają hołd Borysowi Jelcynowi


Tysiące Rosjan oddaje hołd
swemu prezydentowi Borysowi Jelcynowi w moskiewskim Soborze
Chrystusa Zbawiciela, największej świątyni w kraju, zburzonej z
rozkazu Stalina, a odbudowanej w czasie prezydentury Jelcyna.

Rosjanie oddają hołd Borysowi Jelcynowi
d3skcri

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-zegnaja-jelcyna-6038691951899265g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-zegnaja-jelcyna-6038691951899265g )
Rosjanie żegnają Jelcyna

Mieszkańcy Moskwy, przybysze z innych stron kraju, cudzoziemcy, defilują przed ustawioną na katafalku otwartą trumną z ciałem zmarłego w poniedziałek na serce 76-letniego pierwszego prezydenta Rosji, modlą się i składają kwiaty.

d3skcri

Ceremonii pożegnania towarzyszy chór śpiewający prawosławne pieśni żałobne. W pobliżu trumny siedzą żona Jelcyna, Naina wraz z córką Tatianą Diaczenko.

Jelcyn pracował bardzo ciężko i zrobił bardzo dużo dla narodu rosyjskiego. Oczywiście popełnił wiele błędów, lecz któż ich nie robi - powiedziała 80-letnia Lidia, stojąca w długiej kolejce z naręczem różowych goździków. Australijski turysta Casey Hollands stał w tłumie przed świątynią; Jelcyn był postacią historyczną, był kimś i my musieliśmy tu przyjść - powiedział.

Jelcyn zostanie pochowany w środę na Cmentarzu Nowodziewiczym w Moskwie, miejscu pochówku wielu zasłużonych Rosjan. We wtorek wieczorem w Soborze odbędzie panichida za byłego przywódcę Rosji.

Losy pierwszego prezydenta Rosji i Soboru splotły się: cerkiew udostępniono wiernym 31 grudnia 1999 roku - w dniu, gdy Jelcyn ustąpił ze stanowiska. Kazał ją odbudować, bo wierzył, że "pomoże to łatwiej znaleźć drogę do ogólnonarodowej zgody".

d3skcri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3skcri
Więcej tematów