Trwa ładowanie...

Rosja zapowiada odpowiedź na sankcje gospodarcze. Jest komunikat MSZ

Rosyjskie MSZ zapowiedziało, że Rosja udzieli zdecydowanej i wyważonej odpowiedzi na sankcje USA. Resort podkreślił, że ograniczenia nie są w stanie wpłynąć na determinację Rosji do stanowczej obrony swoich interesów.

Rosyjskie MSZ zapowiedziało, że Rosja udzieli zdecydowanej i wyważonej  odpowiedzi na sankcje USA  (Photo by Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)Rosyjskie MSZ zapowiedziało, że Rosja udzieli zdecydowanej i wyważonej odpowiedzi na sankcje USA (Photo by Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)Źródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
d24rp4i
d24rp4i

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

"Federacja Rosyjska udowodniła, że ​​przy wszystkich kosztach sankcji jest w stanie zminimalizować wyrządzone szkody, presja sankcji nie jest w stanie wpłynąć na determinację Moskwy do zdecydowanej obrony swoich interesów" - można przeczytać w dokumencie cytowanym przez agencję TASS.

Gorzkie słowa pod adresem Niemiec. "Szkoda, że musiało do tego dojść"

"Stwierdzamy, że w arsenale amerykańskiej polityki zagranicznej, która jest więźniem stereotypów jednobiegunowego świata [...] nie pozostały żadne inne środki poza szantażem, zastraszaniem i groźbami" – czytamy w komunikacie

d24rp4i

Rosja odpowiada na sankcje Bidena

We wtorek prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden ogłosił tzw. "pierwszą transzę" sankcji, w tym kroki mające na celu wstrzymanie finansowania dla Federacji Rosyjskiej w szczególności zaś instytucji finansowych i elit politycznych kraju. Była to odpowiedź na dekret uznający regiony Doniecka i Ługańska za niepodległe państwa, który podpisał Władimir Putin. Wkrótce po tym, wystąpił do Rady Federacji Rosyjskiej z wnioskiem o zezwolenie na użycie wojska poza gracami kraju. Wyższa izba rosyjskiego parlamentu, taką zgodę mu przyznała.

Źródło: AFP, TASS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24rp4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d24rp4i
Więcej tematów