Trwa ładowanie...

Rosja. Wydano list gończy za współpracownikiem Nawalnego

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji poinformowało w piątek o wydaniu listu gończego za współpracownikiem Aleksieja Nawalnego – Iwanem Żdanowem. MSW Rosji nie doprecyzowało na jakiej podstawie został on wydany.

Share
Rosja. Współpracownik Nawalnego poszukiwany listem gończym
Rosja. Współpracownik Nawalnego poszukiwany listem gończymŹródło: Getty Images, fot: Yevgeny Sofiychuk
d42pa8c

W piątek rosyjskie MSW bez podania przyczyny wydało list gończy za współpracownikiem Nawalnego Iwanem Żdanowem, który przyznał w rozmowie z mediami, że nie zna powodu, dla którego władze opublikowały takie ogłoszenie.

Żdanow poszukiwany listem gończym. Nie podano przyczyny

Jak domyśla się rosyjski opozycjonista, publikacja listu gończego może mieć związek z około 10 sprawami karnymi, które wobec niego wszczęto. - Trudno się zorientować, z którą z nich dokładnie – stwierdził w rozmowie z mediami Żdanow.

d42pa8c

Opozycjonista tłumaczył też, że jedna ze wspomnianych spraw dotyczy uformowania organizacji społecznej, zagrażającej prawom obywateli, jednak jego adwokat nie został dopuszczony do akt postępowania.

List gończy za współpracownikiem Nawalnego - kim jest Żdanow?

Iwan Żdanow to były dyrektor utworzonej przez Aleksieja Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK). Z uwagi na napiętą sytuację, zarówno opozycjonista jak i inni współpracownicy Nawalnego, od jakiegoś czasu mieszka poza granicami Rosji.

Jak wskazuje PAP, Sąd Miejski w Moskwie uznał w minioną środę FBK, powiązaną z Nawalnym Fundację Ochrony Praw Obywateli (FZPG) oraz sztaby Nawalnego w regionach Rosji za organizacje ekstremistyczne.

d42pa8c

Źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ: Burza po słowach Adama Niedzielskiego. Bartosz Arłukowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d42pa8c

Podziel się opinią

Share
d42pa8c
d42pa8c
Więcej tematów