Trwa ładowanie...
d3wmw6k

Rosja: Wenezuela była celem samolotu bez pasażerów. Rosjanie chcą wywieźć 20 ton złota?

Rosja: Wenezuela była celem samolotu bez pasażerów. Czy Moskwa usiłowała wywieźć z tamtejszych rezerw 20 ton złota?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja: Wenezuela była celem samolotu bez pasażerów. Rosjanie chcą wywieźć 20 ton złota?
Rosja: Wenezuela była celem samolotu bez pasażerów. Rosjanie chcą wywieźć 20 ton złota? (iStock.com)
d3wmw6k

Rosja - Wenezuela była celem samolotu bez pasażerów

Kierownictwo banku centralnego Wenezueli zostało oskarżone przez parlamentarzystę Jose Guerrę o usiłowanie wywiezienia do Rosji 20 ton złota z krajowych rezerw. Jego zdaniem, złoto ma być wywiezione samolotem, który we wtorek 29 stycznia przyleciał do Caracas. W swojej wypowiedzi deputowany oznajmił, że, według informacji podanych przez pracowników Banku Centralnego Wenezueli, Beoing 777, który przyleciał z Moskwy, w chwili obecnej znajduje się na miejscu postojowym stołecznego lotniska. Na jego pokładzie ma się znajdować 20 ton złota. O wyjaśnienie sprawy zwrócono się do kierownictwa banku centralnego. Jak podkreślił deputowany, złoto stanowi własność publiczną i nie należy do szefa banku centralnego, Calixto Ortegi.

Rosja - Wenezuela ma dostarczyć Moskwie 20 ton złota?

Wiadomo, że rosyjskie media odnotowały we wtorek, iż z lotniska Wnuko w stolicy kraju odleciał samolot do Caracas. Co ciekawe, chociaż boeing był bezzałogowy wystartował z aż dwiema załogami. Był to rejs czarterowy firmy Nordwind Airlines, która wcześniej nie latała do Wenezueli. Kurs zaciekawił zagraniczne media w świetle licznych doniesień zachodnich agencji o pojawieniu się w Wenezueli rosyjskich najemników.
Jak podała agencja Reutera, ich zadaniem było wzmocnienie ochrony prezydenta Nicolasa Maduro. Przypominamy, że już od ubiegłego roku rząd Maduro usiłuje wywieźć z Wielkiej Brytanii 31 ton złota.
Trzeba zaznaczyć, iż w Banku Anglii władze Wenezueli przechowują 15% państwowych rezerw złota o łącznej wartości około miliarda dolarów.

d3wmw6k

Podziel się opinią

Share

d3wmw6k

d3wmw6k
Więcej tematów