Trwa ładowanie...
d2121s1

Rosja: Ukradł złoto warte kilkadziesiąt milionów. Został zatrzymany

Funkcjonariusze z Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji zatrzymali mężczyznę, który w plecaku miał kilkanaście kilogramów szczerego złota. Wobec niego wszczęto już postępowanie karne.
Share
Mężczyzna miał przy sobie aż 13 kilogramów złota w postaci proszku i sztabek.
Mężczyzna miał przy sobie aż 13 kilogramów złota w postaci proszku i sztabek.Źródło: Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain
d2121s1

Do zatrzymania doszło w lesie w pobliżu osiedla Bierkakit w południowej Jakucji. Mężczyzna miał przy sobie aż 13 kilogramów złota w postaci sztabek oraz proszku. Według notowań rosyjskiego banku wartość tego znaleziska to ponad 34 miliony rubli.

Federalne Służby Bezpieczeństwa ustalają, skąd mężczyzna mógł wziąć złoto. Przypuszcza się, że ukradł z jednej z jakuckich kopalni. O samym zatrzymanym wiadomo tyle, że pochodzi z pogranicza Czeczeni i Inguszetii.

Wobec zatrzymanego wszczęto już postępowanie karne. Usłyszał zarzut nielegalnego przechowywania metali szlachetnych.

Na terenie Jakucji znajduje się jedno z największych złóż złota w Rosji. Są kopalnie odkrywkowe i podziemne. Złoto wydobywane jest razem z uranem i arsenem.

Rosja jest trzecim krajem na świecie pod względem wydobycia złota. W 2016 wydobyto 250 ton. Światowym dominatorem są Chiny, które wydobywają aż 455 ton. Od Rosji więcej złota wydobywa też Australia (270 ton).

d2121s1

Podziel się opinią

Share
d2121s1
d2121s1
Więcej tematów