Trwa ładowanie...

Rosja: Ukradł złoto warte kilkadziesiąt milionów. Został zatrzymany

Funkcjonariusze z Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji zatrzymali mężczyznę, który w plecaku miał kilkanaście kilogramów szczerego złota. Wobec niego wszczęto już postępowanie karne.

Rosja: Ukradł złoto warte kilkadziesiąt milionów. Został zatrzymanyŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d1cqmcq
d1cqmcq

Do zatrzymania doszło w lesie w pobliżu osiedla Bierkakit w południowej Jakucji. Mężczyzna miał przy sobie aż 13 kilogramów złota w postaci sztabek oraz proszku. Według notowań rosyjskiego banku wartość tego znaleziska to ponad 34 miliony rubli.

Federalne Służby Bezpieczeństwa ustalają, skąd mężczyzna mógł wziąć złoto. Przypuszcza się, że ukradł z jednej z jakuckich kopalni. O samym zatrzymanym wiadomo tyle, że pochodzi z pogranicza Czeczeni i Inguszetii.

Wobec zatrzymanego wszczęto już postępowanie karne. Usłyszał zarzut nielegalnego przechowywania metali szlachetnych.

Na terenie Jakucji znajduje się jedno z największych złóż złota w Rosji. Są kopalnie odkrywkowe i podziemne. Złoto wydobywane jest razem z uranem i arsenem.

Rosja jest trzecim krajem na świecie pod względem wydobycia złota. W 2016 wydobyto 250 ton. Światowym dominatorem są Chiny, które wydobywają aż 455 ton. Od Rosji więcej złota wydobywa też Australia (270 ton).

d1cqmcq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqmcq
Więcej tematów