Trwa ładowanie...
d1z57r1

Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował Trumpowi

Oficerowie FSB zatrzymali dwóch Rosjan, którzy planowali przeprowadzić serię ataków terrorystycznych w Petersburgu. Zamachy udało się udaremnić dzięki informacjom przekazanym Rosji przez CIA. Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował za pomoc w rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
Share
Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował Trumpowi
Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował TrumpowiŹródło: East News, Fot: VASILY MAXIMOV/AFP
d1z57r1

Zatrzymano dwóch Rosjan, którzy zamierzali przeprowadzić atak terrorystyczny w Petersburgu podczas świąt noworocznych - poinformowało w niedzielę FSB.

Zobacz także: Rosja wydala niemieckich dyplomatów

W komunikacie podkreślono, że zatrzymanie przeprowadzono 27 grudnia na podstawie informacji otrzymanych wcześniej od partnerów amerykańskich. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych znaleziono dowody i materiały potwierdzające, że obaj mężczyźni przygotowywali się do ataków.

d1z57r1

Ze szczątkowych informacji przekazanych przez służby wynika, że mężczyźni chcieli przeprowadzić kilka ataków "w najbardziej zatłoczonych" miejscach w Petersburgu.

Zobacz także: Rosja: zapewnimy bezpieczeństwo syryjskim Kurdom

W niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin podziękował amerykańskiemu koledze, Donaldowi Trumpowi, w rozmowie telefonicznej za informacje przekazywane przez służby specjalne, które pomogły zapobiec atakom terrorystycznym w Rosji.

Zobacz także: Rosjanie zatrzymali terrorystów. Planowali zamachy w tłumie

CIA nie po raz pierwszy przekazuje informacje o planowanych atakach rosyjskim kolegom. W grudniu 2017 roku Amerykanie przekazali Rosjanom informacje o terrorystach, którzy chcieli zdetonować ładunek wybuchowy w Soborze Kazańskim w Petersburgu i kilku innych punktach w mieście.

Źródło: tass.ru, interfax.ru

d1z57r1

Podziel się opinią

Share
d1z57r1
d1z57r1
Więcej tematów