Trwa ładowanie...

Rosja Putina vs Aleksiej Nawalny. Zatrzymano osobę bliską opozycjoniście

Rosja rządzona przez Władimira Putina wywiera presję na Aleksieju Nawalnym. Po rewizji mieszkania opozycjonisty zabrano osobę bliską Nawalnemu. Jak donoszą media, chodzi o jego brata Olega.
Share
Rosja Putina vs Aleksiej Nawalny. Zabrano bliskiego opozycjoniście
Rosja Putina vs Aleksiej Nawalny. Zabrano bliskiego opozycjoniścieŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY, SERGEI ILNITSKY
d44garj

Rosja. Trwają zmagania Aleksieja Nawalnego z rządami Władimira Putina. Opozycjonista został zatrzymany 17 stycznia, jednak władza naciska na jego najbliższych.

Rosja. Brat Aleksieja Nawalnego zatrzymany

Po rewizji, która miała miejsce w mieszkaniu Aleksieja Nawalnego, zatrzymano brata opozycjonisty - Olega Nawalnego. Informację podał portal MBCh Media.

d44garj

Na ten moment nie wiadomo, co dzieje się z bratem Aleksieja Nawalnego. Podczas wyprowadzania mężczyzny z mieszkania miało dojść do szarpaniny dziennikarzy z milicją.

Włodzimierz Czarzasty ostro o sprawie Zbigniewa Girzyńskiego: potępiam tego typu zachowania

Nagła rewizja w stolicy Rosji miała też miejsce w mieszkaniu, które zajmuje żona Aleksieja Nawalnego - Julia. Kobieta miała krzyczeć do dziennikarzy, że służby nie wpuszczają do niej adwokata.

d44garj

- Nie zostałam dopuszczona do działań śledczych, czyli rewizji, która odbywa się przy jawnym naruszeniu prawa, ponieważ adwokat ma prawo do udziału w działaniach śledczych - przekazała dziennikarzom adwokat Weronika Polanowa, która potwierdziła wersję Nawalnej.

Rosja. Rewizje i zatrzymania związane z Nawalnym

Oprócz mieszkania Julii Nawalnej oraz Olega Nawalnego służby miały wejść do jeszcze ośmiu innych lokali, które znajdowały się w Moskwie. Chodzi m.in. o: Fundację Walki z Korupcją (FBK) i studio kanału internetowego Navalny LIVE. Milicja miała też pojawić się w mieszkaniu Olega Stepanowa - koordynatora sztabu Aleksieja Nawalnego w Moskwie.

Z informacji opublikowanych w komunikatorze Telegram, do których dotarli niezależni rosyjscy dziennikarze, zatrzymania oraz rewizje mają być argumentowane naruszeniem zasad sanitarno-epidemicznych. Chodzi o protesty, które miały miejsce w Moskwie po zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44garj

Podziel się opinią

Share
d44garj
d44garj
Więcej tematów