Trwa ładowanie...

Rosja potwierdza, że rozmieściła w Syrii zaawansowany system Antej-2500

• W Syrii rozmieszczono zaawansowany system rakietowej obrony powietrznej Antej-2500

• Informację tę potwierdziło rosyjskie ministerstwo obrony

• System ten, według FOX News, ma mozliwość zestrzeliwania amerykańskich manewrujących pocisków rakietowych

Rosja potwierdza, że rozmieściła w Syrii zaawansowany system Antej-2500Źródło: Wikipedia, fot: Vitaly V. Kuzmin
d1j84gs
d1j84gs

Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło we wtorek, że Rosja rozmieściła w Syrii zaawansowany system rakietowej obrony powietrznej Antej- 2500, znany w kodzie NATO jako SA-23 Gladiator. Znajduje się on w bazie morskiej w Tartusie nad Morzem Śródziemnym.

Antej-2500 to jedna z wersji systemu S-300. To system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej zaprojektowany do ochrony oddziałów wojskowych i strategicznych instalacji wojskowych.

- Baterie rakiet mają zapewnić bezpieczeństwo bazy morskiej. Nie jest jasne, dlaczego rozmieszczenie S-300 wywołało taki alarm wśród naszych zachodnich partnerów - głosi komunikat resortu obrony w Moskwie.

d1j84gs

Według amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox News, która wcześniej podała tę informację, rozmieszczenie tak nowoczesnej broni w Syrii świadczy o rosnącym zaangażowaniu Rosji w obronę reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. Telewizja przypomina, że doszło do tego po załamaniu się rozejmu w Syrii i zerwaniu bezpośrednich rozmów na temat sytuacji w tym kraju między Rosją a USA.

Rozmówcy Fox News twierdzą, że system Antej-2500 ma możliwości zestrzeliwania w Syrii amerykańskich manewrujących pocisków rakietowych. Elementy rosyjskiego systemu antybalistycznego i przeciwlotniczego przywieziono do Syrii w weekend. Według Fox News to pierwszy raz, kiedy Rosjanie rozmieścili ten rodzaj uzbrojenia poza granicami swojego kraju.

d1j84gs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j84gs
Więcej tematów