Trwa ładowanie...
d2rzeq1

Rosja potępia zamach w Haderze

Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji potępiło w piątek palestyński zamach terrorystyczny w izraelskim mieście Hadera - poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Aleksander Jakowienko. Zaapelował też do władz palestyńskich o intensywniejsze przeciwdziałanie ekstremizmowi.
Share
d2rzeq1

Poważne zaniepokojenie budzi fakt, że ofiarami krwawego zamachu znowu stali się nasi ziomkowie - wychodźcy z Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw - oświadczył rosyjski dyplomata. Wyraził on szczere współczucie rodzinom i bliskim ofiar, a także tym, którzy ucierpieli w zamachu.

Jakowienko zaapelował też by uczynić wszystko co możliwe aby nie pozwolić ekstremistom na przejęcie inicjatywy i nie dopuścić do eskalacji działań. W jego opinii kierownictwo palestyńskie powinno zastosować konsekwentne i skuteczne środki w celu wyeliminowania terroru i innych aktów przemocy.

Jednocześnie nadal liczymy na to, że strona izraelska przejawiać będzie opanowanie i zimną krew - powiedział oficjalny przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

W Izraelu odbywają się w piątek pogrzeby ofiar czwartkowego ataku palestyńskiego terrorysty na uczestników ceremonii religijnej w mieście Hadera. W zamachu zginęło 6 osób. W szpitalu przebywa nadal 13 rannych, z których dwoje jest w stanie krytycznym. (and)

d2rzeq1

Podziel się opinią

Share
d2rzeq1
d2rzeq1
Więcej tematów