Trwa ładowanie...
d2dhpvu

Rosja: ponad 98 proc. przestępstw z terroryzmem w tle na Kaukazie Płn.

Ponad 98 proc. przestępstw o charakterze terrorystycznym jest popełnianych w Rosji na terenie Północnokaukaskiego Okręgu Federalnego - poinformował w poniedziałek pierwszy zastępca szefa Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK) Jegienij Iljin.

d2dhpvu
d2dhpvu

Dane te przedstawił na konferencji "Rola środków masowej informacji i internetu w zapobieganiu terroryzmowi".

W skład Północnokaukaskiego Okręgu Federalnego wchodzą: Dagestan, Inguszetia, Kabardo-Bałkaria, Karaczajo-Czerkiesja, Osetia Północna, Czeczenia i Kraj Stawropolski.

Według Iljina większość przestępstw o charakterze terrorystycznym popełniana jest w Dagestanie, lecz, jak podkreślił, znaczna liczba podżegaczy do aktów terrorystycznych znajduje się poza granicami Rosji.

- Wystarczy się przyjrzeć takim organizacjom międzynarodowym jak Al-Kaida, Emirat Kaukaski, Hizb-ut-Tahrir, które stawiają sobie za cel aktywizację działań terrorystycznych na terenie naszego kraju - powiedział Iljin.

Wskazał, że znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu idei ekstremistycznych i terrorystycznych odgrywa internet.

Powiedział, że wg zagranicznych źródeł obecnie w świecie jest 10 tysięcy stron internetowych, które propagują ideologie ekstremistyczne i zawierają instrukcje przeprowadzania aktów terrorystycznych.

d2dhpvu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dhpvu
Więcej tematów