Trwa ładowanie...
d4d5hcm

Rosja: oświadczenia o ściąganiu wojsk na granicę z Ukrainą wywołują współczucie

Informacje o rzekomym ściąganiu rosyjskich wojsk na granicę z Ukrainą wywołują jedynie współczucie dla rzeczników Pentagonu, Departamentu Stanu USA i NATO - oświadczył rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej generał Igor Konaszenkow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja: oświadczenia o ściąganiu wojsk na granicę z Ukrainą wywołują współczucie
(AFP, Fot: Filippo Monteforte)
d4d5hcm

- W Ministerstwie Obrony Rosji oświadczenia takie wywołują jedynie współczucie dla rzeczników Pentagonu, Departamentu Stanu i NATO. Niby poważni ludzie, a muszą stale improwizować podczas swoich wystąpień, by chociaż w jakimś stopniu dodać powagi swoim wypowiedziom. Ich regularne eskapady na temat "ściągania" rosyjskich wojsk na granicę z Ukrainą przypominają aukcje baniek mydlanych, gdzie najważniejsze jest, by zdążyć podać cenę, zanim bańka pęknie - powiedział Konaszenkow, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji również zauważył, że Zachód w ciągu doby zwiększył dwukrotnie liczebność zgrupowania wojsk Rosji na granicy z Ukrainą. Podkreślił, że w tak krótkim czasie manewr taki jest niemożliwy. - Tym bardziej w tajemnicy przed obserwatorami OBWE, przebywającymi dzisiaj w regionie - oznajmił.

NATO poinformowało, że Rosja zgromadziła ok. 20 tys. żołnierzy przy granicy ze wschodnią Ukrainą i może ich tam wysłać; jako pretekst do inwazji może podać misję humanitarną lub pokojową. Sojusz wyraził zaniepokojenie w tej sprawie. We wtorek Pentagon przekazał, że zgrupowanie wojsk Rosji na granicy z Ukrainą liczy 10 tys. żołnierzy.

Premier Donald Tusk oświadczył, że są powody, by przypuszczać, iż zagrożenie bezpośrednią interwencją Rosji na Ukrainie jest większe niż jeszcze kilkanaście dni temu.

d4d5hcm

Podziel się opinią

Share
d4d5hcm
d4d5hcm
Więcej tematów