Trwa ładowanie...
IAR

Rosja obawia się ataków Państwa Islamskiego

Rosja jest jednym za krajów, które znalazły się na celowniku samozwańczego Państwa Islamskiego. Rosyjskie służby ostrzegają przed coraz większą aktywnością tego ugrupowania terrorystycznego na obszarze państw dawnego ZSRR.
Share
Flaga Państwa Islamskiego
Flaga Państwa IslamskiegoŹródło: Wikipedia
d411ikt

Rozgłośnia Echo Moskwy, powołując się na publikacje gazety "The Guardian", twierdzi, że terroryści tworzą sieć multimedialną publikującą w języku rosyjskim.

Rosyjskojęzyczne audycje radiowe i telewizyjne, a także portale internetowe mają skłonić mieszkańców byłych republik radzieckich do zasilenia szeregów bojowników Państwa Islamskiego.

Jednym z twórców rosyjskojęzycznej sieci medialnej jest Czeczeniec Tarchan Batiraszwili, znany jako Omar asz-Sziszani. Stany Zjednoczone wyznaczyły za wskazanie miejsca jego pobytu nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów.

d411ikt

Politolog Siergiej Michiejew potwierdza, że Rosja i byłe republiki ZSRR są na celowniku Państwa Islamskiego. W jego opinii terrorystom głównie chodzi o werbowanie nowych bojowników. Ekspert podkreśla, że niezwykle ważna w walce z Państwem Islamskim jest międzynarodowa współpraca.

Według oficjalnych danych Federalnej Służby Bezpieczeństwa, w szeregach Państwa Islamskiego walczy obecnie około dwóch tysięcy Rosjan.

Zobacz również wideo: Państwo Islamskie ma broń przeciwlotniczą?

d411ikt

Podziel się opinią

Share
d411ikt
d411ikt
Więcej tematów