Trwa ładowanie...
d2kn02d

Rosja o żądaniach terytorialnych Estonii. "To niedopuszczalne"

Rzecznik Kremla odpowiedział na wypowiedzi estońskich polityków ws. układu z Tartu z 1920 r. Dmitrij Pieskow przyznał, że Rosja nie może zgodzić się na żądania terytorialne Estonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował żądania terytorialne Estonii
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował żądania terytorialne Estonii (Forum, Fot: Mikhail Metzel)
d2kn02d

Minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu poinformował we wtorek, że ratyfikacja traktatu granicznego z Rosją nie ma obecnie żadnych perspektyw. Powodem są spory dotyczące układu z Tartu z 1920 r. - To żądanie jest niedopuszczalnie i nie możemy się na nie zgodzić - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych i lider Konserwatywnej Partii Ludowej stwierdził, że Rosja nie zwróciła Estonii 5,2 proc. pierwotnego terytorium. Dodał, że Estonia ma czekać na rozstrzygnięcie sporu zgodnie z prawem międzynarodowym. Według rosyjskich źródeł dyplomatycznych Martowi Helme chodziło o Iwangorod i część obwodu Peczora.

Terytoria, których domaga się Estonia, zostały włączone przez Rosję po przystąpieniu Estonii do Związku Radzieckiego. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych uważa, że wówczas moc stracił traktat z Tartu. Estonia nie ratyfikowała porozumienia granicznego z Rosją. Obecnie granica między państwami przebiega według linii dzielącej republiki radzieckie.

d2kn02d

Expose Morawieckiego. Grzegorz Braun zablokował mównicę

Źródło: TASS.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów