Trwa ładowanie...
d1ojmxs

Rosja nie odpowiedziała na ultimatum Wielkiej Brytanii ws. Skripala

Brytyjskie władze dały Rosji czas do północy we wtorek na przedstawienie szczegółowych informacji o programie rozwoju broni chemicznej oraz próbie otrucia Siergieja Skripala. Strona rosyjska jednak nie odpowiedziała na ultimatum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ultimatum ws. Skripala wywołało ostrą reakcję Rosji
Ultimatum ws. Skripala wywołało ostrą reakcję Rosji (PAP, Fot: ITAR-TASS)
d1ojmxs

- Rosja nie odpowie na ultimatum Londynu do czasu otrzymania próbek substancji chemicznych. Groźby karnych posunięć wobec Rosji spotkają się z odpowiedzią - podkreślił rzecznik ambasady Rosji w Wielkiej Brytanii.

Ultimatum spotkało się z ostrą reakcją Kremla, który podkreślał, że "nie powinno się grozić państru, które dysponuje bronią jądrową". Rosyjskie MSZ uważa, że oskarżenie o zamach na Skripala jest prowokacją ze strony Wielkiej Brytanii.

- Rosja nie tylko została prowokacyjnie i bezpodstawnie oskarżona w sprawie incydentu w Salisbury. Ewidentne jest, że Zjednoczone Królestwo opracowuje plany uderzenia w Rosję bronią cybernetyczną - oświadczyła ambasada Rosji w Londynie.

d1ojmxs

Zobacz także: Żakowski: „Polityka zagraniczna Morawieckiego to nie jest San Escobar. Jest dużo gorzej"

Rosyjski resort spraw zagranicznych podkreślił również swoje zaniepokojenie oskarżeniami Wielkiej Brytanii i poprosił stronę brytyjską o "przemyślenie konsekwencji tak nieodpowiedzialnego posunięcia".

O potencjalnym cybernetycznym odwecie Brytyjczyków donosiły tamtejsze media. Miałby się on odbyć się przez wprowadzenie szkodliwego oprogramowania do rosyjskich sieci informatycznych lub przez atak na rosyjskie „farmy trolli” w mediach społecznościowych.

Ultimatum Wielkiej Brytanii dotyczyło ataku chemicznego na Siergieja Skripala - byłego oficera wywiadu wojskowego GRU, zwerbowanego przez brytyjskie służby. Według informacji podanych przez brytyjską premier Theresę May, Skripal został otruty "nowiczokiem", czyli opracowanym w latach 80-tych laboratoriach rosyjskich służb specjalnych środkiem paraliżującym.

d1ojmxs

Podziel się opinią

Share

d1ojmxs

d1ojmxs
Więcej tematów