Trwa ładowanie...
d4l6gxu
d4l6gxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pies

Rosja nie będzie już wysyłać w kosmos psów i małp

Rosyjscy naukowcy zrezygnowali z pomysłu wysyłania w kosmos psów i małp, by przeprowadzać na nich eksperymenty naukowe. Wolą w tym celu wysyłać myszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l6gxu

- Z punktu widzenia statystyki i prowadzenia najprzeróżniejszych badań należy pracować nie na dużych zwierzętach, lecz małych - powiedział w Moskwie pracownik naukowy Instytutu Problemów Medyczno-Biologicznych Jewgienij Iljin.

Według niego "w ciągu najbliższych minimum dziesięciu lat w kosmosie nie będzie ani małp, ani żadnych Biełek i Striełek (psów)".

Współczesna doktryna uczonych pracujących w dziedzinie kosmicznej medycyny i biologii nie przewiduje wykorzystywania dużych zwierząt.

- Naszym głównym zadaniem jest badanie zmian zachodzących na poziomie komórkowym, molekularnym i na poziomie genów. Do tego są potrzebne zwierzęta laboratoryjne, przede wszystkim myszy, których do eksperymentów używa cały świat - powiedział Jewgienij Iljin.

d4l6gxu

Podziel się opinią

Share

d4l6gxu

d4l6gxu
Więcej tematów