Trwa ładowanie...
d2i5zq7

Rosja: kolejne ofiary powodzi w Kraju Nadmorskim

Do 9 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi w rosyjskim Kraju Nadmorskim nad Pacyfikiem.. Ostatnio znaleziona ofiara to kobieta, która utonęła w swym zalanym
domu. Władze regionalne ogłosiły stan wyjątkowy, twierdząc, że powódź
dotknęła 25 tysięcy ludzi.

d2i5zq7
d2i5zq7

W nocy z wtorku na środę ratownicy wywieźli pontonami 45 osób z najbardziej zagrożonych dzielnic Władywostoku w bezpieczne miejsca. Kolejnych 15 osób zabrały z dachów zatopionych domów helikoptery. Wiele osób z obawy przed szabrownikami nie chce jednak opuścić swych zalanych domów.

Takiego kataklizmu nie było we Władywostoku od ponad pół wieku - powiedział w środę dziennikarzom mer miasta, Jurij Kopyłow. Nadal miasto jest pozbawione prądu i niemal zupełnie wody pitnej. Ulewne deszcze spowodowały zniszczenie wielu domów, linii energetycznych i wodociągów. Jest też odcięte od świata- powódź uszkodziła drogi i szlaki kolejowe wychodzące z miasta, w tym magistralę transsyberyjską, na której zniszczony został most.

Na miejsce katastrofy wysłano ciężki sprzęt do oczyszczania dróg i ratowania osób odciętych przez powódź. Według władz regionalnych ulewne deszcze i powódź zniszczyły 14 mostów i zalały 1500 domów.

Apogeum trwającej wciąż ulewy synoptycy zapowiadają na czwartek. Jednak od piątku na rosyjskim Dalekim Wschodzie zapowiadane są rozpogodzenia.(km)

d2i5zq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i5zq7
Więcej tematów