Trwa ładowanie...
IAR

Rosja chce odgrodzić swoich obywateli od świata?

Rosyjskie MSZ rekomenduje swoim obywatelom, aby nie jeździli za granicę. Moskwa ostrzega, że na świecie trwa "polowanie na Rosjan", które ogłosiły Stany Zjednoczone. - Istnieje wielkie ryzyko aresztowania na polecenie amerykańskich służb specjalnych - straszą rosyjscy dyplomaci.
Share
Rosja chce odgrodzić swoich obywateli od świata?
Źródło: PAP/EPA
d34sdxf

Według rosyjskiego MSZ - zagrożenie dla obywateli Federacji Rosyjskiej wzrosło, w związku z wprowadzeniem przez USA sankcji wizowych. "Amerykańska administracja próbuje przekształcić w rutynową praktykę polowanie na Rosjan, aby następnie doprowadzić do ich ekstradycji i osądzić na terytorium Stanów Zjednoczonych, jak zwykle na podstawie wątpliwych zarzutów" - można przeczytać w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

Moskwa ostrzega obywateli przed ewentualnym procesem "w amerykańskim stylu" i długotrwałym więzieniem. Jako przykład wskazuje dwóch Rosjan: Wiktora Buta i Konstantina Jaroszenko. Rosyjskie MSZ nie dodaje już, że But został skazany za międzynarodowy handel bronią, a Jaroszenko za pomaganie Butowi i handel narkotykami.

d34sdxf

Podziel się opinią

Share
d34sdxf
d34sdxf
Więcej tematów