Trwa ładowanie...

Rosja buduje po cichu bazę w Białowieży

Groźna dla środowiska naturalnego baza paliwowa rosyjskiego "Lukoilu" ma powstać w strefie chronionego krajobrazu Puszczy Białowieskiej - ostrzega "Dziennik".
Share
Rosja buduje po cichu bazę w Białowieży
Źródło: Jupiterimages
d2ae4aj

Według ustaleń gazety, baza powstanie w Osadzie Leśnej, na granicy z Białowieżą. Tam na 25 hektarach "Lukoil" ma postawić bazę paliw z co najmniej 20 zbiornikami na benzynę, gaz i olej. Największe z nich będą mogły pomieścić nawet 5 tysięcy metrów sześciennych paliw. Wójt Narewki Mikołaj Pawlicz potwierdza informacje "Dziennika" i zdradza, że prowadzi rozmowy z koncernem na temat tej inwestycji od trzech lat.

Tymczasem ekolodzy ostrzegają, że baza paliw w tym miejscu to "bomba z opóźnionym zapłonem" dla całego ekosystemu puszczy. Ich zdaniem na tym obszarze znajdują się kanały nawadniające, które w przypadku awarii i wycieku mogą skazić nawet całą puszczę. W dodatku uruchomienie inwestycji oznacza też wzmożony ruch tirów i zanieczyszczenie okolicy - czytamy w "Dzienniku".

Firma "Lukoil" unika podawania informacji o planowanej inwestycji w Puszczy. Rzecznik firmy Władimir Jatrow oświadczył, iż "w sprawie bazy w Leśnej odmawia komentarza".

d2ae4aj

Podziel się opinią

Share
d2ae4aj
d2ae4aj
Więcej tematów