Trwa ładowanie...

Rosja bez "jasnego planu"? Władimir Putin przyznał to wprost

Rosyjski dyktator Władimir Putin polecił przygotowanie projektu "zadań docelowych" związanych z "operacją specjalną w Ukrainie". - Konieczna jest aktualizacja procedur i ram regulacyjnych. Musimy skupić się na rzeczywistej sytuacji i realnych potrzebach w różnych obszarach. Sprzęt, który bierze udział w specjalnej operacji wojskowej, powinien być nie tylko dostępny, powinien być nowoczesny, wygodny i skuteczny. Musimy mieć jasny plan - oświadczył przywódca Rosji.

Rosja bez "jasnego planu"? Władimir Putin przyznał to wprostRosja bez "jasnego planu"? Władimir Putin przyznał to wprostŹródło: Getty
d23f4fs
d23f4fs

Pierwsze zapowiedzi dotyczące utworzenia specjalnej rady koordynacyjnej pojawiły się tuż po ogłoszeniu na terenie Federacji Rosyjskiej stanu wojennego. Wówczas Władimir Putin polecił rządowi utworzenie nowej organizacji pod przewodnictwem premiera Michaiła Miszustina. Rada koordynacyjna ma być odpowiedzialna za intensyfikację współpracy z regionami Rosji w celu "zwiększenia skuteczności działań wojennych w Ukrainie".

Putin prosi o zwiększenie tempa prac

- Prace w tym formacie, w ramach którego się zebraliśmy, toczą się przez tydzień. To krótki okres i oczywiście projekt zadania docelowego rady koordynacyjnej może nie być jeszcze gotowy z przyczyn obiektywnych. Potrzebujemy szybszego tempa prac we wszystkich dziedzinach i niezwykle realistycznej oceny sytuacji. Dotyczy to nie tylko bezpośrednio operacji wojsk. Dotyczy to całej naszej pracy w prawie wszystkich dziedzinach - powiedział Putin.

Putin "poprosił wszystkich o dostrojenie się do sensownej pracy w nowym formacie" i nalegał, aby nie chować się za formalnościami i standardowymi procedurami biurokratycznymi, gdy "władze pracują w obecnych warunkach".

d23f4fs

- Jeżeli pracujemy w ramach standardowych procedur biurokratycznych, chowając się za formalnościami, nie osiągniemy pożądanego rezultatu w żadnym kierunku. Aby szybciej i sprawniej rozwiązywać wszystkie sprawy, stworzyliśmy taki mechanizm jak rada koordynacyjna - wyjaśnił Putin.

"Producenci rosyjskiego sprzętu potrzebują informacji zwrotnej"

Według niego praca nie może opierać się tylko na wcześniej ustalonych standardach, które mogą być już nieaktualne, bo "powstały w innych warunkach". - Trzeba skupić się na rzeczywistych potrzebach, na rzeczywistej sytuacji. Sprzęt, środki specjalne i inny sprzęt specjalny powinny być nie tylko dostępne, ale powinny być nowoczesne, wygodne i wydajne w każdym kierunku - stwierdził dyktator. Jak dodał, "producenci rosyjskiego sprzętu potrzebują informacji zwrotnej" dotyczącej planowanych działań.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Europa ma powody do obaw? "Rosjanie mają niewyczerpany arsenał pomysłów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23f4fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d23f4fs
Więcej tematów