Trwa ładowanie...

Romaszewska: "Olszewski był zwalczany tak, jak teraz Kaczyński"

- Był wspaniałym człowiekiem, niesłychanie uczciwym politykiem - powiedziała o zmarłym Janie Olszewskim Zofia Romaszewska, była działaczka opozycji demokratycznej w PRL. Były premier zmarł w wieku 88 lat w szpitalu w Warszawie.

Share
Romaszewska: "Olszewski był zwalczany tak, jak teraz Kaczyński"
Źródło: East News, Fot: Jacek Domiński
d21waxu

- Nie wiem, czy Jan był sprytny wystarczająco, za to był niebywale uczciwy- powiedziała w Polsat News była opozycjonistka. Jak wspomina, przez wiele lat Jan Olszewski zarabiał grosze i na koniec okazało się, że ma bardzo małą emeryturę.

Zdaniem Romaszewskiej były premier zawsze szukał w polityce porozumienia.

d21waxu

- Był zdania, że zawsze można się porozumieć ze wszystkimi, bo jesteśmy Polakami i mamy wspólny kawałek życia - przyznała Romaszewska.

Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy stwierdziła, że Olszewski był przez lata zwalczany.

- Tak jak w tej chwili zwalczany jest Jarek Kaczyński. Zwalczali go za wszelką cenę, bo usiłował nie dopuścić do złodziejstwa. Własnie za jego czasów ustawnowiono prokuratorię generalną - stwierdziła.

d21waxu

Jan Olszewski zmarł w czwartek 7 lutego w szpitalu w Warszawie. Miał 88 lat. Był prawnikiem, politykiem, premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21waxu

Podziel się opinią

Share
d21waxu
d21waxu
Więcej tematów