Trwa ładowanie...

Romans, zdrada i bójka o partnerkę. Ten kraj żyje historią miłosną... pary bocianów

Bociania para jest już słynna w całej Chorwacji. Są ze sobą od 16 lat. W ich pozornie idealnym związku zdarzył się jednak poważny kryzys. W życiu bocianicy pojawił się zalotnik, który wykorzystał nieobecność jej partnera.

Share
Romans, zdrada i bójka o partnerkę. Ten kraj żyje historią miłosną... pary bocianów
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d1mbq7r

Związek Rodana i Maleny trwa już od 16 lat. Para bocianów zyskała sobie sławę w całej Chorwacji, gdzie spędzają razem większą część roku. Na zimę Rodan, zwany Klepetanem (Gadułą), zgodnie z bocianim zwyczajem odlatuje do ciepłych krajów. Pokonuje 13 tys. km i zatrzymuje się w RPA. Malena nie może mu towarzyszyć - w 1993 roku została postrzelona przez myśliwego i nie jest w stanie pokonać tak dużych dystansów.

W zimie Maleną opiekuje się Stjepan Vokić, emerytowany szkolny woźny. Jest właścicielem domu w miejscowości Brodski Varoš, na którym bociany uwiły gniazdo. To dzięki niemu wiadomo, że para trwa w związku od dawna. Rodana poznaje po tym, że po każdym powrocie od razu wie, gdzie szukać wiadra z rybami. W tym roku bocian się jednak spóźnił. I omal nie stracił swojej partnerki.

d1mbq7r

Nieobecność Rodana wykorzystał zalotnik, któremu Malena zdążyła nawet złożyć jaja. Kiedy wszyscy zdążyli już skreślić Rodana, ten powrócił do partnerki. Dwa tygodnie później, niż miał w zwyczaju. Przyłapawszy Malenę na niewierności spuścił manto jej kochankowi. Jaja i gniazdo zniszczył, po czym uwił nowy dom dla siebie i Maleny. Jeden z chorwackich dzienników poinformował, że para niezwłocznie oddała się miłosnym igraszkom.

d1mbq7r

Podziel się opinią

Share
d1mbq7r
d1mbq7r
Więcej tematów