Trwa ładowanie...
d3wpu9y

Roman Giertych ostro w sieci. "Nękacie mi dzieci?"

Roman Giertych nie przebierał w słowach. W mocnym wpisie uderzył w polskie organy ścigania. Powodem jest wpis jego żony - Barbary, która opisała niecodzienne zachowanie śledczych, o którym poinformowała ją córka Maria.
Share
Roman Giertych ostro w sieci. "Nękacie mi dzieci?"
Roman Giertych ostro w sieci. "Nękacie mi dzieci?"Źródło: East News
d3wpu9y

Roman Giertych nie zaprzestaje krytyki polskiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Po wcześniejszym zatrzymaniu mecenasa w związku z zarzutami o działanie na szkodę spółki deweloperskiej Polnord - teraz polskie służby miały wziąć na celownik najbliższych Giertycha.

Roman Giertych ostro w sieci. Powodem obawa o córkę. Winna prokuratura?

Chodzi o wpis, który pojawił się w mediach społecznościowych żony mecenasa - Barbary. Ta poinformowała, że ich córka Maria miała być śledzona przez polską policję.

d3wpu9y

"Dzisiaj nieoznakowany samochód śledził spod domu moją córkę Marysię. Gdy stanęła na parkingu, zablokował jej wyjazd. Dwóch policjantów zażądało jej dowodu i podjęli próbę przesłuchania bez żadnego trybu" - czytamy we wpisie Barbary Giertych, która powołuje się na słowa córki.

Piotr Zgorzelski się zdenerwował. Wniosek ws. dziennikarza TVP

Wpis żony podał dalej Roman Giertych. Mecenas zagroził też służbom i pisał o wyciąganiu konsekwencji. "Nękacie mi dzieci dranie? Odpowiecie za to" - podkreślił znany adwokat.

Wkrótce w mediach społecznościowych pojawił się kolejny wpis Barbary Giertych, która poinformowała, że za takie działania służb ma odpowiadać prokuratura w Poznaniu.

d3wpu9y

"Policjanci działali na zlecenie prokuratury w Poznaniu. Miarka się przebrała! Składamy zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez policjantów" - zaznaczyła żona Romana Giertycha.

Roman Giertych a prokuratura. Śledztwo trwa

To właśnie prokuratura w Poznaniu prowadzi sprawę przeciwko Romanowi Giertychowi i Ryszardowi Krauzemu. Obaj mieli być powiązani z wyprowadzeniem 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Więcej o zatrzymaniu byłego lidera Ligii Polskich Rodzin przez CBA informowaliśmy w połowie października.

We wtorek 17 listopada sąd w Poznaniu zawiesił wszystkie środki zapobiegawcze nałożone na Romana Giertycha przez prokuraturę. Mecenas może wrócić do pracy, nie musi płacić też 5 mln złotych poręczenia majątkowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wpu9y

Podziel się opinią

Share
d3wpu9y
d3wpu9y
Więcej tematów