PolskaRoman Giertych: kto nie skacze, ten jest z PiS-em, hop, hop, hop

Roman Giertych: kto nie skacze, ten jest z PiS‑em, hop, hop, hop

Roman Giertych: kto nie skacze, ten jest z PiS-em, hop, hop, hop
Źródło zdjęć: © youtube.com

13.12.2015 14:29

W sobotę 12 grudnia ulicami Warszawy przeszedł marsz "Obywatele dla demokracji" zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji. Brali w nim udział także politycy z opozycyjnych partii. Na podium przemawiali między innymi Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Władysław Kosinak-Kamysz (PSL), Sławomir Neumann (szef PO) oraz Ryszard Petru (.Nowoczesna). Polityków nie brakowało także poza podium - jedni szli w tłumie razem z manifestantami, inni - tak jak Roman Giertych, były lider Ligi Polskich Rodzin - nawoływali ich do... podskakiwania.

Na Youtube i Twitterze można obejrzeć nagranie wideo, uwieczniające Giertycha, jak stojąc na murku obok sunącego tłumu manifestantów, podskakuje i wykrzykuje do megafonu: "kto nie skacze, ten jest z PiS-em, hop, hop, hop".

Roman Giertych był wicepremierem i ministrem edukacji narodowej za czasów rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Jego drogi z PiS-em ostatecznie rozeszły się po wyborach z 2007 roku. Roman Giertych zrezygnował wówczas z polityki, wrócił do zawodu adwokata.

Odchodząc po przegranej w wyborach, byli lider LPR stwierdził: - Przegraliśmy, bo zawarliśmy koalicję z PiS.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1035)
Zobacz także