Trwa ładowanie...

Roman Giertych komentuje przesłuchanie Donalda Tuska. "Rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann"

"Świadka pyta się o fakty, a nie odczucia. Kolejne niedouczenie poseł Wassermann" - to jeden z ostrych komentarzy Romana Giertycha. Mecenas Donalda Tuska na bieżąco komentuje przesłuchanie byłego premiera przez komisję ds. Amber Gold.
Share
Donald Tusk stawił się w poniedziałek przed komisją ds. Amber Gold
Donald Tusk stawił się w poniedziałek przed komisją ds. Amber GoldŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4a7vzx

Trwa przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Atmosfera od początku jest napięta. Były premier nie chciał wprost odpowiadać na pytania zadawne przez przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann.

Posłanka PiS, która właśnie przegrała wybory na prezydenta Krakowa, pytała go m.in. o znajomość zapisów ustaw. Przewodniczący Rady Europejskiej sugerował, że każdy może je samodzielnie odnaleźć i nie trzeba akurat jego o to pytać. Jego mecenas Roman Giertych co prawda nie siedzi obok, ale śledzi wszystko, co się dzieje na sali i komentuje to w mediach społecznościowych .

"Na naukę ustaw był czas na aplikacji" - skwitował dociekania Wassermann na Twitterze.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit": Tusk sobie da świetnie radę

Gdy przewodnicząca oddała głos innemu członkowi komisji, był wyraźnie zaskoczony. "Ale szybko pani Przewodnicząca zrejterowała z zadawania pytań!" - napisał.

A kiedy ponownie zabrała głos, wytknął jej nieprofesjonalizm. "Szefowa komisji Amber Gold pyta świadka „Jak pan się czuję?. Świadka pyta się o fakty, a nie odczucia. Kolejne niedouczenie poseł Wassermann" - stwierdził Giertych.

Coraz ostrzejsza wymiana zdań między członkami komisji a Donaldem Tuskiem go zirytowała. "Niebywała agresja członków Komisji wobec świadka. Jakaś zbiorowa trauma u członków PiS?" - napisał.

Mimo wszystko jest zdania, że były premier wychodzi z sytuacji obronną ręką. "Tusk rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann" - uznał Giertych.

Po kolejnym pytaniu o samopoczucie Tuska nie wytrzymał. "Może powinna zgodnie z sugestą PDT zostać lekarzem?" - zapytał.

I uznał, że to Tusk przesłuchuje Wassermann. "Dobrze pani Przewodnicząca odpowiada" - stwierdził.

Giertycha zastanowiła również inna kwestia. "Jak to jest, że od prawie 4 h świadka nie mogą zapytać posłowie opozycji?" - zapytał.

Mecenasowi Tuska nie spodobało się również, że byłemu premierowi wyłączono mikrofon. "To nadużycie uprawnień przewodniczącej Komisji. I naruszenie prawa" - uznał.

TU możesz śledzić na bieżąco przebieg przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów