Trwa ładowanie...

Rolnicy i futrzarze zablokują siedzibę PiS. Zyskali nowych sojuszników

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, w środę o godzinie 9 rano przed siedzibę partii Prawo i Sprawiedliwość zjadą się rolnicy, branża futrzarska, hodowcy zwierząt, a nawet właściciele hodowli psów i kotów. Nawet kilka tysięcy osób może wziąć udział w proteście przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.
Share
Ustawa o ochronie zwierząt. Rolnicy szykują demonstrację przed siedzibą PiS
Ustawa o ochronie zwierząt. Rolnicy szykują demonstrację przed siedzibą PiSŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur
d2eveji

Branży futrzarskiej grozi likwidacja. Również związki hodowców krów, świń oraz drobiu uznały, że zmiany przepisów w ustawie o ochronie zwierząt uderzają w podstawy ich biznesów. Udział w proteście zapowiadają działacze rolniczego związku AgroUnia oraz OPZZ Rolników Sławomira Izdebskiego - bo czują się zdradzeni przez PiS.

- Widzimy, że PiS szybko dąży do uchwalenia ustawy. Takiego sojuszu organizacji rolniczych i związków hodowców jeszcze nie było. Zjawimy się przed siedzibą PiS, aby pokazać swój brak zgody na ustawę atakującą rolników - mówi WP Szczepan Wójcik, lider branży futrzarskiej.

Będzie protest przed siedzibą PiS. Nowi sojusznicy rolników

Jak dowiaduje się WP, udział w manifestacji zapowiadają również przedstawiciele hodowli rasowych psów oraz kotów. To nowi sojusznicy rolników i branży futerkowej.

d2eveji

Hodowcy ci protestują przeciwko nadaniu większych uprawnień organizacjom prozwierzęcym. Obawiają się, że aktywiści skrajnie ideologicznych organizacji będą odbierać ich koty i psy. Nowelizacja daje takim osobom prawo do asysty policyjnej w trakcie kontroli oraz wejścia na prywatny teren, nawet wobec sprzeciwu właściciela.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "Prezydent zachowuje się tak, jak chce prezes"

Burza w Sejmie. PiS może stracić posła

Akcja przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość na Nowogrodzkiej będzie nietypowa. Rolnicy pierwszy raz będą bronić ministra rolnictwa przed spodziewaną dymisją, a występują przeciwko partii, z której ten się wywodzi. Jan Krzysztof Ardanowski stanął okoniem wobec ustawy, uznając, że prezes Kaczyński dał się zmanipulować "animalsom".

d2eveji

Z ustaleń WP wynika, że temat ustawy podzielił polityków z obozu rządzącego. Jedna z posłanek zagroziła przejściem do sejmowego koła posłów Konfederacji (ci są przeciwni ustawie).

Według organizatorów to dopiero początek cyklu protestów, które mają odbyć się w całej Polsce. Jeśli dojdzie do uchwalenia ustawy, rolnicy planują zebrać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eveji

Podziel się opinią

Share
d2eveji
d2eveji
Więcej tematów