Trwa ładowanie...
d2y5is1
Rok szkolny na nowo. Konferencja prasowa MEN i GIS

Rok szkolny na nowo. Konferencja prasowa MEN i GIS

Po godzinie 13 rozpocznie się konferencja prasowa ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego i zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Izabeli Kucharskiej na temat zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y5is1

Konferencja prasowa odbywa się tuż po tym, jak resort edukacji wysłał do konsultacji pięć projektów dotyczących zasad nauczania w nadchodzącym roku szkolnym. Dzięki nim dyrektorzy będą mogli zawiesić zajęcia, gdy zaistnieje wysokie ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami resortu, dzieci od 1 września wrócą do kształcenia tradycyjnego w szkołach. Dariusz Piontkowski zapowiedział, że nowe wytyczne nie będą rewolucją, ponieważ część z nich już obowiązywała przed wakacjami.

Dzięki nowym rozwiązaniom dyrektorzy szkół będą mogli m.in. zawiesić zajęcia edukacyjne, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie zagrażać uczniom, nauczycielom i pracownikom. Jednak do takiego kroku za każdym razem będzie potrzebna zgoda organu prowadzącego oraz pozytywna opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y5is1

Podziel się opinią

Share
d2y5is1
d2y5is1
Więcej tematów