Trwa ładowanie...
d34hq7v

Rodzina zidentyfikowała ciało z Zalewu Szczecińskiego

Rodzina zidentyfikowała ciało wydobyte w środę z Zalewu Szczecińskiego - poinformowała szczecińska prokuratura okręgowa. To ostatnia ofiara tragicznego rejsu, z którego nie powróciło trzech żeglarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzina zidentyfikowała ciało z Zalewu Szczecińskiego
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d34hq7v

Ciała dwóch osób wydobyto w środę z Zalewu Szczecińskiego w okolicach Skoszewa. Informacje o ciałach przekazali służbom wędkarze, którzy natknęli się na nie w tamtej okolicy. Jeszcze tego samego dnia rodzina zidentyfikowała zwłoki jednego żeglarza.

W czwartek rodzina zidentyfikowała wstępnie zwłoki drugiej osoby - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że zwłoki należą do jednego z zaginionych żeglarzy, ale pewność przyniosą dopiero wyniki badań biegłych z zakresu medycyny sądowej - dodała.

Biranowska-Sochalska powiedziała także, że nie jest jeszcze znana przyczyna tragicznego finału rejsu. Jak dodała, śledczy cały czas gromadzą materiał dowodowy, który ma to wyjaśnić.

d34hq7v

Trzech żeglarzy, w wieku od 61 do 63 lat, wyruszyło 7 maja br. w rejs po Zalewie Szczecińskim. Następnego dnia o zaginięciu poinformowała córka jednego z mężczyzn.

Jeszcze podczas akcji ratownicy WOPR znaleźli w rejonie Zatoki Skoszewskiej ciało jednego z uczestników rejsu. Odnaleziono także przewróconą łódź, która znajdowała się na wysokości miejscowości Skoszewo, skąd mężczyźni wyruszyli w rejs. Cały czas szukano dwóch pozostałych zaginionych.

W dniu tragicznego rejsu warunki do żeglowania były dobre; wiatr w sile 3 do 5 w skali Beauforta północny i północno-zachodni.

d34hq7v

Podziel się opinią

Share

d34hq7v

d34hq7v
Więcej tematów