Trwa ładowanie...
d3rrvu5

Rodzina "Łupaszki" pisze do Tomasza Lisa. "Mówi Pan językiem komunistycznych morderców w togach"

• Rodzina Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" domaga się przeprosin od Tomasza Lisa • "Mówi Pan językiem komunistycznych morderców w togach" - napisano w liście • Lis na Twitterze: "Prezydent RP oddawał dziś cześć mordercy cywilów, Łupaszce" • Adwokat rodziny Marcin Zadrożny: nie wykluczamy pozwu
Share
Rodzina "Łupaszki" pisze do Tomasza Lisa. "Mówi Pan językiem komunistycznych morderców w togach"
Źródło: Gizmodo.pl
d3rrvu5

- Mówi Pan językiem komunistycznych morderców w togach - uważa rodzina pułkownika Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". W liście do niego skierowanym domaga się przeprosin oraz nie wyklucza pozwu. Tomasz Lis napisał na Twitterze, że "Prezydent RP oddawał dziś część mordercy cywilów, Łupaszce".

W dniu pogrzebu pułkownika "Łupaszki", który odbył się 24 kwietnia, Tomasz Lis napisał: "Prezydent RP oddawał dziś cześć mordercy cywilów. Takie PIS-owskie "przywracanie godności".

Rodzina pułkownika napisała do niego list, który opublikowany został na Facebooku. Domaga się od dziennikarza przeprosin w publicznych mediach. "Nazywając bohatera mordercą, szarga pan nie tylko dobre imię Zmarłego w dniu Jego pogrzebu, ale również depcze Pan dorobek Żołnierza Polskiego walczącego do końca o wolną niepodległą Polskę" - napisała Halina Morawska, siostrzenica dowódcy 5 brygady wileńskiej AK.

d3rrvu5

Napisała, że "to komunistyczna propaganda kazała mordercom w togach nazywać najdzielniejszych żołnierzy zaplutymi karłami reakcji". Według Morawskiej, "Tomasz Lis używa tego samego języka co stalinowscy mordercy, legitymizując w ten sposób zbrodnie komunistów na polskich żołnierzach podziemia niepodległościowego".

W rozmowie z TVP Info mecenas rodziny, adwokat Marcin Zadrożny, powiedział, że możliwy jest pozew przeciwko dziennikarzowi. - Rodzina poczuła się urażona tą wypowiedzią, póki co czekamy na reakcje pana Lisa - wyjaśnił.

d3rrvu5

Podziel się opinią

Share
d3rrvu5
d3rrvu5
Więcej tematów