Trwa ładowanie...
d2inc5b

Rodzice dziecka zatrutego melaminą dostali odszkodowanie

Rodzice dziecka, które zmarło w
Chinach po spożyciu mleka zanieczyszczonego melaminą, otrzymali
odszkodowanie w zamian za odstąpienie przed sądem od swoich
roszczeń wobec firmy mleczarskiej Sanlu - podały chińskie
media.

Share
d2inc5b

To pierwsza wypłata odszkodowania rodzicom zmarłego dziecka. Małżeństwo otrzymało 200 tys. juanów (22 tys. euro). Ich pięciomiesięczny syn, karmiony mlekiem w proszku z melaminą, zmarł w maju zeszłego roku w następstwie problemów z nerkami.

Część rodziców zapowiedziała, że nie zgodzi się na przyjęcie odszkodowań, argumentując, że jego kwota jest zbyt niska wobec skandalicznych zaniedbań przedsiębiorstwa Sanlu i innych chińskich firm mleczarskich.

Mleko z przemysłową melaminą, dodawaną w celu zafałszowania ubogiej wartości mleka, "prawdopodobnie" spowodowało śmierć sześciorga dzieci - podało chińskie ministerstwo.

W sumie przed sądem stanęło 21 osób, oskarżonych o "wytwarzanie i sprzedaż produktów żywnościowych toksycznych i niebezpiecznych", ale wyroków jeszcze nie ogłoszono. Aresztowano ok. 60 osób.

d2inc5b

Sanlu i inne firmy oferowały po 200 tys. juanów rodzinom dzieci, które zmarły, a 30 tys. juanów w przypadku ciężkiej choroby.

Melamina służy do wyrobu materiałów wiążących, farb, lakierów i przedmiotów gospodarstwa domowego; stosuje się ją też m.in. do modyfikacji betonu. Ze względu na wysoką zawartość azotu była stosowana do zawyżania zawartości białka w mleku. Nieprzyswajalna przez organizm ludzki, prowadzi do niewydolności nerek. Melaminę wykryto w niemal 70 mlecznych produktach, w tym także w słodyczach z ponad 20 firm w Chinach.

d2inc5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2inc5b
d2inc5b
Więcej tematów