Trwa ładowanie...
d284yib

Robert Murat będzie przesłuchany ws. zaginięcia Madeleine McCann. Był już kiedyś podejrzany

Portugalska policja, która prowadzi dochodzenie ws. zaginięcia Madeleine McCann postanowiła ponownie przesłuchać Roberta Murata - mężczyznę, który w trakcie śledztwa był już podejrzewany o uprowadzenie dziewczynki - informuje BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Murat na zdjęciu archiwalnym z 2008 r.
Robert Murat na zdjęciu archiwalnym z 2008 r. (AFP, Fot: Leon Neal)
d284yib

Policja zamierza przesłuchać w sumie 11 osób, wśród których jest Murat oraz jego żona. Mężczyzna przed laty był pierwszą osobą podejrzewaną o porwanie Madeleine, jednak policja ostatecznie uznała go za niewinnego i oczyściła z oskarżeń. Sam Murat od samego początku zaprzeczał, że miał cokolwiek wspólnego ze sprawą zniknięcia dziewczynki, udało mu się nawet wywalczyć odszkodowanie od mediów za pomówienia.

Teraz Murat znów ma stawić się na przesłuchaniu w sprawie zaginięcia małej Madeleine. Jak powiedział w rozmowie z BBC, "ani on ani jego adwokat nie otrzymali wezwania do stawienia się na przesłuchaniu, jednak dla niego rozmowa z policją nie stanowi żadnego problemu". - Mam czyste sumienie - dodał.

BBC podaje, że siedem z 11 osób będzie przesłuchiwanych w charakterze podejrzanych, a cztery osoby - w charakterze świadków. Do Portugalii jadą też przedstawiciele brytyjskiej policji, którzy będą obserwować przesłuchania, jednak nie będą mieli możliwości w nich uczestniczyć.

d284yib

W październiku brytyjskie media informowały, że w związku z zaginięciem Madeleine McCann przesłuchiwany ma być też skazany za pedofilię Roderick McDonald, który w tym celu ma zostać deportowany z Malty do Wielkiej Brytanii.

Według doniesień, 76-letni obecnie McDonald mieszkał w Algarve w Portugalii w 2007 r. Śledczy podejrzewają, że mógł być powiązany z siatką pedofilską, która miała tam działać w czasie, kiedy zaginęła Madeleine.

Zaginięcie Madeleine

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 r. w portugalskim Algarve. Rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, twierdzą, że ich córka została uprowadzona wieczorem z hotelowego apartamentu podczas ich nieobecności. Przypuszczają, że mogła paść ofiarą międzynarodowej siatki pedofilskiej.

d284yib

W połowie 2008 r. prokuratura w Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia małej Maddie z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody. Do zakończenia dochodzenia przyczyniła się decyzja portugalskiego wymiaru ścigania, który jesienią 2007 r. uznał rodziców zaginionej za podejrzanych. Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony mediów i władz Wielkiej Brytanii, a współpraca pomiędzy śledczymi z obu krajów znalazła się w impasie.

W październiku 2013 roku portugalska policja podjęła decyzję o wznowieniu zamkniętego w 2008 roku śledztwa w sprawie zaginięcia dziewczynki. Dochodzenie w Portugalii toczy się równolegle z tym prowadzonym przez Brytyjczyków.

14 października 2013 roku telewizja BBC wyemitowała nową policyjną rekonstrukcję zaginięcia Madeleine. Brytyjczycy rozpatrują obecnie kilka hipotez dotyczących motywów zniknięcia dziewczynki. Policja opracowała też dwa portrety pamięciowe mężczyzny, którego widziano niosącego na rękach dziecko wieczorem 3 maja 2007 roku.

Źródło: bbc.co.uk, huffingtonpost.com, WP.PL

d284yib

Podziel się opinią

Share
d284yib
d284yib
Więcej tematów