Trwa ładowanie...
d2k4m0c

Robert Biedroń: Wiosna rusza w 30-dniową trasę po Polsce. Liderzy ugrupowania odwiedzą 16 miast

Robert Biedroń na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że jego nowa partia Wiosna rusza w 30-dniową trasę po całej Polsce. Liderzy ugrupowania odwiedzą 16 miast m.in. Łódź, Kraków, Wrocław i Białystok. Udowodniliśmy wczoraj, że opowieść o Polsce, uciekająca od wojny polsko-polskiej, jest możliwa – powiedział Biedroń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider partii Wiosna, Robert Biedroń, po konferencji prasowej inaugurującej konwencje regionalne partii
Lider partii Wiosna, Robert Biedroń, po konferencji prasowej inaugurującej konwencje regionalne partii (PAP/EPA)
d2k4m0c

Robert Biedroń zainaugurował działalność swojej nowej partii – Wiosna

W niedzielę podczas konwencji na warszawskim Torwarze były prezydent Słupska Robert Biedroń oficjalnie zainaugurował działalność swojej nowej partii o nazwie Wiosna. Jej program zapowiada m.in. odpartyjnienie spółek skarbu państwa, wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży, likwidacje Rady Mediów Narodowych oraz zamknięcie kopalni węgla do 2035 roku.

- Straciłem głos, ale wierzę, mam nadzieję i ufam, że zyskałem głos milionów Polek i Polaków. Udowodniliśmy wczoraj, że inna opowieść o Polsce, uciekająca od wojny polsko-polskiej jest możliwa – oświadczył Robert Biedroń na poniedziałkowej konferencji, cytowany przez PAP.

d2k4m0c

Pierwsza konwencja regionalna Wiosny Roberta Biedronia odbędzie się w Łodzi

Robert Biedroń zapowiedział również, że Wiosna rusza w 30-dniową trasę po całej Polsce. Liderzy ugrupowania odwiedzą 16 miast m.in. Kraków, Katowice, Wrocław, Szczecin, Rzeszów, Zieloną Górę i Białystok. Pierwsza konwencja regionalna odbędzie się natomiast w poniedziałek w Łodzi.

- To wszystko, o czym wczoraj opowiedzieliśmy podczas tego wielkiego wydarzenia, jednego z największych wydarzeń politycznych w ostatnich latach, o tym wszystkim będziemy rozmawiali od dziś w całej Polsce – zapowiedział Biedroń.

Wśród komentarzy, odnoszących się do niedzielnej konwencji nowej partii Roberta Biedronia, nie zabrakło także głosów krytycznych. Wiosnę skrytykował m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Po euforii 3RP nad Wiosną R.Biedronia widać, że przyszłość tej strony w Polsce to brutalna walka z kościołem, aborcja na życzenie, unikanie tradycyjnego patriotyzmu i historii (brak hymnu RP na konwencji). Będziemy bronili Polski przed tymi „modami” z zachodu! (pis. oryg.) – napisał na swoim koncie na Twitterze tegoroczny kandydat na prezydenta Warszawy.

d2k4m0c

Podziel się opinią

Share

d2k4m0c

d2k4m0c
d2k4m0c
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów