Trwa ładowanie...
d8zxfg8

Robert Biedroń przedstawia wspólnika. Krzysztof Gawkowski zbuduje mu struktury

Były prezydent Słupska formuje partię polityczną, która ma "zamieszać" na polskiej scenie politycznej. Pierwszy do projektu Roberta Biedronia dołączył Krzysztof Gawkowski, który niedawno zrezygnował z członkostwa w SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Gawkowski i Robert Biedroń chcą zmienić układ sił na polskiej scenie polityczjnej
Krzysztof Gawkowski i Robert Biedroń chcą zmienić układ sił na polskiej scenie polityczjnej (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
d8zxfg8

Biedroń wyjaśnił, że Gawkowski będzie odpowiadał za budowę struktur jego ugrupowania. Były prezydent Słupska zapowiedział, że Ruch Biedronia wystartuje w lutym.

- Zgodnie z obietnicą, chciałbym państwu przedstawić osobę, której nie jest wszystko jedno. Faceta, który pokazał, że liczą się dla niego przede wszystkim wartości i pewna wizja państwa, rozwoju naszego kraju, która dla niego jest ważniejsza niż stołki, pewne przywileje i pewne miejsce w jakichś strukturach - powiedział Biedroń, przedstawiając Gawkowskiego.

Były wiceszef SLD dołącza do ugrupowania, które, jak przekonuje pomysłodawca, "będzie najlepszą drużyną na świecie". Na początek wystarczy podium na scenie politycznej w Polsce, choć Biedroń zapewnia, że chce rzucić rękawicę zarówno PiS, jak i Platformie Obywatelskiej. Gawkowski będzie go w tym wspierał.

d8zxfg8

Zobacz także: Nowacka zdziwiona ruchem Biedronia

- W Polsce jest dzisiaj wybór pomiędzy Platformą i PiS-em, PiS i Platformą. Nie jesteśmy skazani na to, żeby żyć w Polsce PiS (...) ale też nie zasługujemy na to, żeby być skazani ponownie na wybór ponownie Platformy, która może i spraw dotyczących ustroju nie łamała, ale o zwykłym człowieku zapominała - stwierdził Gawkowski.

d8zxfg8

Polityk zadeklarował też, że do 3 lutego, czyli do czasu konwencji inaugurującej Ruch Biedronia, w każdym powiecie będą istnieć jego struktury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów