WP

Robert Biedroń podjął decyzję: będę ponownie kandydował na prezydenta Słupska

Nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy. Zlecono taki sondaż, w którym zapytano, czy miałbym szanse na prezydenta stolicy i wokół tego zrobił się wielka afera - stwierdził prezydent Słupska pytany o swoje polityczne plany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń złożył stanowczą deklarację w sprawie wyborów samorządowych
Robert Biedroń złożył stanowczą deklarację w sprawie wyborów samorządowych (PAP, Fot: Marcin Kaliński)
WP

Od dawna trwają spekulacje na temat powrotu Roberta Biedronia do ogólnopolskiej polityki lub jego ewentualnym kandydowaniu w Warszawie. Sam prezydent Słupska już trzy tygodnie temu oznajmił, że "nie jest zainteresowany" startem w stolicy, choć docierają do niego sygnały, że gdyby to zrobił, miałby szansę na dobry wynik.

Z sondażu Kantar Millward Brown dla WP wynika, że gdyby Robert Biedroń ogłosił start, miałby już dziś trzecie miejsce z poparciem rzędu 16 proc. Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie jak Patryk Jaki i drugie miejsce.

WP

Biedroń pytany o swoje ewentualne kandydowanie na prezydenta stolicy lub na urząd prezydenta Polski za każdym razem odpowiada, że "na dziś" nie jest tym zainteresowany, ale w polityce "niczego nie można wykluczyć". Takie odpowiedzi tylko podsycają kolejne spekulacje. Nic dziwnego, że prowadząca rozmowę w Radiu Gdańsk Agnieszka Michajłow poprosiła go jasną deklarację.

- Zamierzam ponownie kandydować na prezydenta Słupska - zapewnił Biedroń. Nie chciał jednak zdradzić, co ma zamiar zaoferować mieszkańcom tego miasta. - Jak się zacznie kampania to będziemy o tym rozmawiali - stwierdził.

Zobacz także: Tusk na prezydenta? Jasna deklaracja

WP

- Każdego dnia mojej prezydentury w Słupsku zadłużenie spada o 61 tysięcy złotych. Budżet miasta jest większy o 100 milionów złotych. Pozyskaliśmy rekordową liczbę środków unijnych - wyliczał swoje dotychczasowe dokonania Biedroń.

Polub WP Wiadomości
WP
WP