Trwa ładowanie...

Robert Biedroń ma kłopoty. Jest zawiadomienie do prokuratury

Robert Winnicki zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez partię Wiosna. Chodzi o finansowanie ugrupowania Biedronia, które - zdaniem szefa Ruchu Narodowego - jest nielegalne.

Share
Robert Biedroń ma kłopoty. Jest zawiadomienie do prokuratury
Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
d34emy7

Jak powiedział Winnicki w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press, zawiadomienie trafi nie tylko do prokuratury, ale i do Państwowej Komisji Wyborczej. - Liczba informacji, którymi dysponujemy, które potwierdzają, że prokuratura powinna wszcząć postępowanie ws. nielegalnego finansowania, to są 44 strony - dodał.

- Liczę na to, że odpowiednie organa się tym zajmą, a partia pana Biedronia będzie musiała odpowiedzieć za to, że fundusze na działalność pozyskuje w sposób absolutnie łamiący prawo - podkreślił prezes Ruchu Narodowego.

Problemy z finansowaniem partii Biedronia

Winnicki przyznał, że zawiadomienie oparł w dużej mierze na ustaleniach Marcina Dobskiego. Jako dziennikarz Polskiego Radia 24 opublikował serię tekstów o finansowaniu partii Roberta Biedronia. Przed tygodniem został zwolniony z pracy za wysłanie maila do resortu kultury.

d34emy7

Ostatnio dziennikarz opublikował na Twitterze fakturę dowodzącą tego, że za spotkanie z Biedroniem w Wałbrzychu, które odbyło się 7 grudnia, zapłaciła prywatna firma. "Cyrk, bo powinna partia" - skomentował na Twitterze Dobski.

Kocham Polskę, Wiosna czy Instytut?

Winnicki w zawiadomieniu zwraca uwagę, że takich wątpliwości jest więcej. Biedroń został 21 grudnia 2018 roku wpisany do władz partii Kocham Polskę. A do czasu konwencji, na której ogłosił, że nazwą partii będzie Wiosna, odbył co najmniej 4 spotkania w innych miastach.

Zobacz także: Biedroń miał łączyć. Po wpadce jest atakowany z lewej i z prawej strony

"Koszty organizacji tych spotkań, z racji ich stricte politycznego charakteru, powinny zostać poniesione ze środków finansowych partii politycznej. Tymczasem można domniemywać, że sfinansowane one zostały ze środków pochodzących od fundacji Instytut Myśli Demokratycznej" - donosi Winnicki.

Zawiadomienie ws. finansów Wiosna złożyli też do ABW posłowie Kukiz'15.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34emy7

Podziel się opinią

Share
d34emy7
d34emy7
Więcej tematów