Trwa ładowanie...

Co się dzieje na Białorusi? Wysłano śmigłowce na granicę z Ukrainą

W Lelczycach na południu Białorusi władze wprowadziły "reżim operacji antyterrorystycznej". Do regionu przybyły co najmniej cztery helikoptery z Mińska. Lokalne służby przekonują, że nic wyjątkowego się nie dzieje.

 "Reżim operacji antyterrorystycznej" przy granicy Białorusi z Ukrainą "Reżim operacji antyterrorystycznej" przy granicy Białorusi z UkrainąŹródło: East News, fot: X
d3ket9i
d3ket9i

W Lelczycach w obwodzie homelskim na Białorusi, przy granicy z Ukrainą, władze ogłosiły wprowadzenie "reżimu operacji antyterrorystycznej". Daje ona służbom szerokie uprawnienia, w tym możliwość dowolnych zatrzymań, podsłuchiwania, wprowadzania zakazu przemieszczenia się, czy też pozwalających funkcjonariuszom na wejścia do dowolnych pomieszczeń.

Jak podaje Biełaruski Hajun, do rejonu wysłano co najmniej cztery śmigłowce z żołnierzami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rutynowa kontrola ciężarówki z Białorusi. Groźne odkrycie ukryte w naczepie

Jak podkreślają aktywiści, pierwsze śmigłowce wyleciały z lotniska Maczuliszcze jeszcze przed wprowadzeniem reżimu. Według ich informacji, wojskowi nadal są w Lelczycach.

d3ket9i

Co planuje Białoruś?

Niezależny portal Zierkało próbował dowiedzieć się, co stało za decyzją o wprowadzeniu zaostrzonego reżimu. KGB obwodu homelskiego odmówiło komentarza i odesłało do śledzenia informacji w mediach. Policja przekonuje z kolei, że nic się nie dzieje i nie należy się martwić.

Lokalne władze wskazują, że chodzi o ćwiczenia wszczęte przez Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Dodają, że to nie pierwszy raz.

Ukraińska straż graniczna przekazała, że nie odnotowała jakichś nadzwyczajnych zdarzeń na granicy z Białorusią. - Nadal wzmacniamy naszą granicę i ściśle jej bronimy, aby zapobiec prowokacjom - przekazał "Ukraińskiej Prawdzie" marszałek straży granicznej Andrij Demczenko.

d3ket9i

Czytaj więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ket9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3ket9i
Więcej tematów