ycipk-hgfiv9

Restauracja za miliony. Kancelaria Sejmu zwiększa wydatki

Kancelaria Sejmu wyda w przyszłym roku więcej, niż na początku planowano. Dodatkowe miliony mają być potrzebne na parlamentarne restauracje i wynagrodzenia dla przyszłych funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej. Aby pokryć koszty tych działań urząd otrzyma prawie 13 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kancelaria Sejmu będzie prowadzić własną działalność gastronomiczną.
Kancelaria Sejmu będzie prowadzić własną działalność gastronomiczną. (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-hgfiv9

Z opublikowanego projektu poprawki do ustawy budżetowej wynika, że Kancelaria Sejmu zwiększy swoje wydatki o 12 mln. 957 tys. złotych.

Kancelaria otworzy własną restaurację

Umowa z poprzednim restauratorem została rozwiązana, gdy okazało się, że ten bez koncesji sprzedaje w sejmowym lokalu alkohol. Kancelaria Sejmu postanowiła, że nie będzie szukać kolejnego kandydata z zewnątrz, ale uruchomi własną działalność gastronomiczną.

ycipk-hgfiv9

Pieniądze, ponad 3 miliony złotych, będą potrzebne na uzyskanie wymaganych certyfikatów, zezwoleń i koncesji oraz przygotowanie zaplecza i sal restauracyjnych. Potem pokryją koszt zatrudnienia obsługi do dwóch restauracji i cocktail baru, a także stworzenia dla nich zaplecza księgowego i finansowego.

Większa ochrona, większe wydatki

W szeregi Straży Marszałkowskiej wstąpi w przyszłym roku 100 nowych funkcjonariuszy. To również będzie słono kosztować. Aby zapłacić dodatkowym strażnikom Kancelaria Sejmu potrzebuje prawie 8 milionów złotych. Łącznie na wynagrodzenia pracowników i funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej zabezpieczono ponad 20 milionów złotych.

ycipk-hgfiv9
ycipk-hgfiv9
ycipk-hgfiv9