Trwa ładowanie...

Restauracja za miliony. Kancelaria Sejmu zwiększa wydatki

Kancelaria Sejmu wyda w przyszłym roku więcej, niż na początku planowano. Dodatkowe miliony mają być potrzebne na parlamentarne restauracje i wynagrodzenia dla przyszłych funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej. Aby pokryć koszty tych działań urząd otrzyma prawie 13 milionów złotych.

Share
Restauracja za miliony. Kancelaria Sejmu zwiększa wydatkiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1rnngl

Z opublikowanego projektu poprawki do ustawy budżetowej wynika, że Kancelaria Sejmu zwiększy swoje wydatki o 12 mln. 957 tys. złotych.

Kancelaria otworzy własną restaurację

Umowa z poprzednim restauratorem została rozwiązana, gdy okazało się, że ten bez koncesji sprzedaje w sejmowym lokalu alkohol. Kancelaria Sejmu postanowiła, że nie będzie szukać kolejnego kandydata z zewnątrz, ale uruchomi własną działalność gastronomiczną.

Pieniądze, ponad 3 miliony złotych, będą potrzebne na uzyskanie wymaganych certyfikatów, zezwoleń i koncesji oraz przygotowanie zaplecza i sal restauracyjnych. Potem pokryją koszt zatrudnienia obsługi do dwóch restauracji i cocktail baru, a także stworzenia dla nich zaplecza księgowego i finansowego.

d1rnngl

Większa ochrona, większe wydatki

W szeregi Straży Marszałkowskiej wstąpi w przyszłym roku 100 nowych funkcjonariuszy. To również będzie słono kosztować. Aby zapłacić dodatkowym strażnikom Kancelaria Sejmu potrzebuje prawie 8 milionów złotych. Łącznie na wynagrodzenia pracowników i funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej zabezpieczono ponad 20 milionów złotych.

d1rnngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rnngl
d1rnngl
Więcej tematów