Trwa ładowanie...

Alkohol bez koncesji w sejmowym barze? Jest reakcja Kancelarii Sejmu

Kancelaria Sejmu wyjaśnia sprawę w trybie pilnym i podejmowane są stosowne kroki prawne - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, odnosząc się do informacji, że w sejmowym barze nielegalnie handlowano alkoholem.

Alkohol bez koncesji w sejmowym barze? Jest reakcja Kancelarii SejmuŹródło: WP.PL
d2w5nyt
d2w5nyt

Tygodnik "Wprost" napisał, że "dotarł do nagrania, z którego wynika, że w sejmowym barze bez koncesji sprzedawano alkohol". Według tygodnika "do sytuacji doszło 25 września 2017 roku".

Zobacz też: Wszystko, czego nie wiesz o piwie

"Na nagraniu widać, jak w sejmowym barze "Za kratą" mężczyzna zamawia dwie szklaneczki whisky. Problem w tym, że sejmowy bar nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu. Na nagraniu mężczyzna płaci za alkohol kartą i nie dostaje paragonu. Kiedy o niego prosi, musi poczekać kilka minut na wydruk. Na paragonie widnieje napis "konsumpcja" - napisał "Wprost".

Tygodnik powołując się na informacje z warszawskiego ratusza podał, że świadcząca usługi gastronomiczne dla Kancelarii Sejmu spółka Movin Restauracje nie posiada wymaganych zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie sejmowych lokali.

d2w5nyt

CIS informuje nas w komunikacie, że 28 lipca Kancelaria Sejmu zawarła umowę ze spółką Movin Restauracje sp. z o. o. umowę dzierżawy lokali w celu prowadzenia usług gastronomicznych w budynkach Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie. Zgodnie z umową, restaurator był zobowiązany do przedstawienia zezwoleń na sprzedaż alkoholu, czego w końcu nie zrobił.

"25 września Kancelaria Sejmu otrzymała informację o sprzedaży alkoholu w jednej z restauracji i zażądała jego wycofania z oferty oraz przedstawienia przez restauratora szczegółowych wyjaśnień. Kancelaria Sejmu podejmuje stosowne kroki prawne" - tlumaczy CIS.

Źródło: Wprost,PAP,Twitter,CIS

d2w5nyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w5nyt
Więcej tematów